Якщо після їзди в маршрутці -- перекосило

Що робити, коли в маршрутці немає чим дихати? Одні кричать, аби повідчиняли вікна, інші бояться перетягу. 

Влітку між пасажирами мало не щодня розгортаються сварки стосовно доступу до свіжого повітря.  Притім медики кажуть, що одні й другі мають рацію. А для того, щоби всім було добре, слід дотримуватись правил безпеки, бо протяг справді може зіпсувати комусь здоров"я.

Про це, у розмовi з Iриною Шваб, завiдувачем неврологiчного вiддiлення мiської комунальної полiклiнiки.

-- То в чому саме полягає небезпека перетягу?

-- Стати жертвою протягу можна в офісі, коли вiдчиняють одночасно вiкно й дверi. Небезпеку становить прямий струмінь холодного повітря з кондиціонеру. Крім того перетяги часто формуються у громадському транспортi, якщо відчиняють вікна
з обох сторін (безпечніше для здоров"я відчиняти вікна лише з одного боку), та ще й люк. Якщо ж усі вікна зачиняють (як це не дивно, але таке стається), людина пітніє, а на дворi, коли подує вітер, стає жертвою невралгії. Йдеться про найбільш поширений наслідок дії протягу.

-- Якими є симптоми хвороби?

-- Здебільшого в таких ситуацiях розвивається мiжреберна невралгiя. Ця хвороба супроводжується запаленням мiжреберних нервiв, котрі вiдходять вiд спинного мозку на рiвнi грудного вiддiлу. Притім можуть виникати болi не лише в спині, але й у дiлянцi серця. 

Загалом же больовi вiдчуття при невралгії посилюються під час дихальних рухів, кашлю й пчиханнi. А при затримцi подиху бiль вщухає.

-- Можливі інші види невралгії?

-- Так, можуть розвинутись локальнi болi в однiй частинi голови чи обличчя, в такий спосіб розвивається невралгiя потиличного чи трiйчастого нерва. Або ж можуть розвинутись iнфекцiйнi захворювання певних периферійних нервiв, мова про оперiзувальний лишай. Тоді спершу доймають болi рiжучого чи пекучого характеру в дiлянцi iнервацiї нерва, а за кiлька днiв на ураженiй ділянці  шкiри з"являються дрiбномiхурчастi висипання.

-- А правду кажуть, що через дію протягу може перекосити 
обличчя?

-- Справді, внаслiдок дiї перетягу може розвинутись неврит лицевого нерва, що призводить до перекосу обличчя. При цьому око перестає закриватись, згладжується носогубна складка, на однiй сторонi обличчя зникає мiмiка.

-- Як собі допомогти при невралгії? 

-- При появі перших симптомів варто випити чаю з лимоном чи малиною, уражену дiлянку можна змастити маззю з розігрівальною та  протизапальною діями. Але осное правило в таких ситуаціях полягає у негайному зверненні до лiкаря. Що швидше почнете лiкування, то бiльше шансiв на вiдновлення функцiй нерва. До
слова, у 30 % випадків неврит лицьового нерва не вилiковується.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:17
Зараз триває третя хвиля алергії - на рослини, які пилкують в серпні.
11:00
"У пацієнтки в нирці був камінь завдовжки 12 сантиметрів!", - пригадує лікар один із нетипових випадків.
11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.