Названо одну з головних причин раку

Дослідники зі Сполучених Штатів Америки та Ізраїлю з"ясували, що одним з основних чинників, що провокують розвиток онкологічних недуг товстого кишківника, є фузобактерії, які мешкають в ротовій порожнині. Відповідний матеріал був опублікований у виданні Cell Host & Microbe, пише Newsyou.


Фузобактерії з роту потрапляють в кровотік, а потім переносяться в товсту кишку, де накопичуються і сприяють розвитку колоректальних пухлин, які, своєю чергою, є ідеальним середовищем існування для бактерій. Фузобактеріі містять білкове з'єднання Fap2, яке реагує на вуглевод Gal-GalNac, що синтезується злоякісними клітинами товстого кишківника.

 

Вчені змогли довести це експериментально -- в ході досліджень за участю лабораторних гризунів і людей, у яких було діагностовано рак товстої кишки.

 

Виявлений вченими зв"язок фузобактерій з розвитком раку товстого кишківника, сподіваються вчені, дозволить розробити нові ефективні методики профілактики та терапії цього виду раку.

 

До речі, колоректальний рак посідає третє місце у рейтингу найбільш летальних злоякісних пухлин.

 

 Довідка


Фузобактеріі входять до складу нормальної мікрофлори верхніх дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту і статевих шляхів. У нормі у дорослої людини в порожнині рота в титрі міститься 102 - 104 КУО/г фузобактерій.


Деякі види фузобактерій є умовно-патогенними і при імунодефіцитах можуть викликати вторинні гангренозние і гнійно-гангренозние процеси. При ангіні, герпетичної стоматиті, гіпотрофії у дітей, при імунодефіцитних станах можливий розвиток некротичного запального процесу на мигдаликах та слизовій оболонці порожнини рота.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.