Якщо у воді схопив корч...


В Україні за минулий тиждень на воді загинуло 25 осіб -- такі дані наводить Уніан-Здоров"я з посиланням на Державну службу України з надзвичайних ситуацій.

На жаль, жодного літа не минає без нещасних випадків  на воді. Головні причини утоплення -- невміння плавати, страх та паніка у воді, судоми від холоду, купання у стані алкогольного сп"яніння.

Як правильно і безпечно поводитися на воді, радить Ігор Бех,  сімейний лікар другої категорії.

-- Дуже часто до трагедії призводить банальний корч у воді, який це може статися у воді будь з ким та в будь-який момент. Начастіше судома виникає, коли людина занадто швидко заходить у воду з розігрітого повітря. Різка зміна температури
призводить до спазму м"язів. Але буває і так, що судома може вхопити через надто довге плавання.

Найчастіше судома зводить литковий м"яз ноги. Головне при цьому -- зберегти спокій. Зробіть глибокий вдих та занурте голову у воду, опинившись у позі "поплавка".  Дотягніться руками до пальців зведеної судомою ноги та потягніть їх на себе. Намагайтеся силою розігнути м"яз, пощипуйте його. Коли корч відпустив, пливіть ближче до берега, використовуючи силу рук -- щоб не було повторної судоми.

-- Про які правила поведінки на воді ще треба знати?

-- Якщо ви пловець-любитель, не варто заходити у воду, якщо вона холодніша за 17-19 градусів. Берег має бути пологим, заходьте до води поступово. З"ясуйте, чи нема на дні гострих каменів, ям. Перебувати у воді довше 10-15 хвилин не бажано, якщо відчули, що замерзаєте, негайно виходьте. Після того, як вийшли, витріться рушником насухо та розітріть тіло, щоб зігрітися. Відпочивайте у тіні, а не на відкритому сонці -- так вас може розморити. Врешті, купатися бажано лише у спеціально відведених для цього місцях.

Якщо ви не вмієте плавати, купайтеся лише у спеціально відведених місцях і лише у тих водоймах, де працюють рятувальники. Не заходьте далі, ніж рівень води досягне середини грудної клітини, інакше може початися паніка, коли людина може втопитися навтіь на мілині.

І категорично -- повторюю, категорично -- не можна заходити у воду у стані алкогольного сп"яніння. Під дією алкоголю рефлекси стають повільнішими,
порушується координація, а тому зростає кількість нещасних випадків на воді. Саме утоплення у стані сп"яніння є найбільш поширеними влітку -- адже алкоголь впливає на дихання людини і ковтальні рефлекси, необхідні для безпечного плавання.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.