Це визнано найкращим порятунком від алкоголізму

Психологи з Університету Вірджинії (США) з"ясували, що врятувати від згубної звички може... шлюб. Вони довели, що одружені рідше п"ють спиртні напої, а якщо й вживають, то у менших кількостях. Тоді як самотні люди п"ють частіше і у більших кількостях. Результати дослідження опубліковано в Journal of Family Psychology.


Дослідники вивчили поведінку 2425 пар гомозиготних близнюків, з них 1618 пар були сестрами, а 807 -- братами. Такі близнята розвиваються з однієї зиготи (заплідненої  яйцеклітини), тож вони мають однаковий набір генів.

 

Учасники заповнили анкети, в яких вони вказували свій сімейний стан (одружені, розлучені, є вдівцями, неодружені або живуть разом з партнером), а також рівень вживання алкоголю.

 

Психологи виявили, що одружені люди і співмешканці п"ють рідше за тих, хто розлучений або втратив пару. Крім того, виявилося, що люди, які не перебувають в офіційних стосунках, в середньому вживають більше алкоголю, ніж ті, хто має сім"ю, але менше за тих, у кого її взагалі нема.


-- Психологи вважають, що шлюб дійсно допомагає зменшити тягу до міцних напоїв. Можливою причиною дослідники називають те, що подружжя контролює поведінку одне одного. Це так?
 

-- Як відомо з багатьох соціологічних досліджень, одружені люди дійсно живуть довше і мають краще здоров"я, ніж розлучені або самотні, -- каже Геннадій Мустафаєв, кандидат психологічних наук, сімейний психолог. – Особливо це стосується чоловіків. Підтверджено, що одружені чоловіки рідше скоюють самогубство, частіше ходять до лікарів та регулярно проходять профілактичні медогляди, рідше приймають алкоголь та краще стежать за своїм здоров"ям.


Є багато пояснень цьому. Насамперед, соціальний статус одруженого є вищим, ніж холостяка або розлученого. Він більш впевнений у собі, адже виконує соціальну роль чоловіка та батька, яка передбачає відповідальність за свою жінку і дітей. Крім цих переваг, одружений чоловік має й відповідний догляд (налагоджений побут, повноцінне харчування, опіку жінки), а також живе у більш стабільному психічному кліматі.


А якщо ще й жінка цікавиться новiтнiми методиками лiкування та профiлактики, готує здорову їжу, змушує чоловіка вести здоровий спосіб життя (відмовитися від поганих звичок, займатися спортом тощо), це, без сумніву, сприяє і збільшенню середньої тривалості життя чоловіка.

 


Це стосується й жінок. У родині вона знаходить почуття безпеки -- забезпечення фізичного, морального та матеріального захисту. Якщо ж жінка самотня, розлучена чи вдова, вона втрачає цей психологічний комфорт. І дуже часто тікає у вживання алкоголю.


-- Виходить, люди просто тікають від самотності в алкогольну розраду?
 

-- Так, часто людей штовхає на це саме бажання заповнити порожнечу. І вони не    помічають, як стають залежними. Загалом, з медичної точки зору, алкоголізм є хворобою. Це один з різновидів залежності, що базується на впливі хімічних агентів на організм. Адже попри те, що алкоголю є чужерідною для організму речовиною, людина отримує від нього задоволення. Адже він викликають вироблення гормону дофаміну, який регулює відчуття задоволення.

 

І хоча велику роль можуть відігравати оточення чи виховання, приохотитися до алкоголю може будь-хто, назважаючи на вік, стать та соціальний статус.


-- Чому вважається, що жінки спиваються швидше?


-- Насправді, жінка здатна довше приховувати свої алкогольні проблеми, вживаючи спиртні напої поодинці або в колі близьких подруг. Спочатку пияцтво носить епізодичний характер, потім циклічний, коли жінки приймають алкоголь як ліки для підвищення настрою, як заспокійливий засіб тощо.

 

Проте деградація особистості відбувається швидше -- жінка перестає цікавитися дітьми, зовнішнім виглядом, веде аморальний спосіб життя. Жіночий організм більш незахищений перед дією алкоголю, тому стадії переходять одна в одну швидше.


Тому шукайте щастя не в алкоголі, а у близьких стосунках Закохуйтеся, створюйте сім"ї, народжуйте дітей -- у щасливій родині людину не тягне до чарки. А якщо проблема алкоголізму виявляється у родині, лікувати треба не лише алкоголіка, а й інших членів. Адже родина -- це цілісна система, де всі взаємопов"язані та взаємозалежні. Але це -- тема для іншої розмови.

 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:17
Зараз триває третя хвиля алергії - на рослини, які пилкують в серпні.
11:00
"У пацієнтки в нирці був камінь завдовжки 12 сантиметрів!", - пригадує лікар один із нетипових випадків.
11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.