Все, з понеділка починаю бігати!

Бігуни-початківці припускаються помилок, які роблять біг не лише некорисним, а й шкідливим


Усі відомо, що біг -- це прекрасний спосіб для тренування серцевої і дихальної системи, зміцнення м'язів, а також для зняття емоційної напруги. Проте він приноситиме користь лише тоді, коли організований правильно. Як саме -- розповідає сайту "Добрий лікар" Отто Стойка, головний лікар столичного Центру здоров'я.

 

-- Найперша умова -- бігати потрібно починати поступово, привчаючи організм до навантажень. Період адаптації залежить від фізичного стану кожної людини. Найоптимальніше починати з 5-хвилинної пробіжки, поступово доходячи до 10, а потім -- до 15-20 хвилин.

 

А от неправильно організований біг може призвести до так званого гострого синдрому перевантаження, який супроводжується дезорієнтацією, серцево-судинною та дихальною недостатністю.

 

Крім того, важливо визначити час пробіжок, адже ранковий, денний і вечірній біг мають різний ефект. Так, біг вранці сприяє зміцненню нервової та серцево-судинної системи. Денний біг найбільш корисний для зміцнення м'язів. А біг у вечірній час дозволяє позбутися зайвої ваги, адже максимально спалює жир.


Ще один нюанс: бігати вранці потрібно натщесерце, перед сніданком, а ввечері -- через дві години після їжі та не менше, ніж за годину до сну (інакше можливе перезбудження нервової системи, і вам важко буде заснути).


Багатьом важко бігти тривалий час без зупинок. І не треба. Для нетренованої людини найкраще підійде так званий інтервальний біг -- це чергування бігу і відпочинку. Наприклад, 100 метрів -- ходьба у швидкому темпі, наступні 100 метрів -- біг підтюпцем, далі 100 метрів -- спринт (швидкий біг). І так -- кілька кіл. Так чергується і кардіо-, і силове навантаження.

 

Ще одна важлива умова -- оздоровчий спорт має формулу "зусилля без насилля". Тобто, обов'язково прислухайтеся до сигналів тіла -- якщо у вас починається задишка, болі у м'язах, темнішає в очах -- негайно зменшуйте темп та переходьте на звичайну ходьбу (різко зупинятися після бігу також не можна). Зробіть кілька глибоких вдохів-видохів, а потім нормалізуйте дихання. Такі симптоми вказують на те, що навантаження не відповідає вашому рівню підготовки.


Крім того, майте на увазі, що для нiг дуже шкідливо бiгати на асфальтi -- таке покриття не амортизує, а тому відбуваються мікропошкодження суглобів ніг. Треба робити це або на спецiальному покриттi стадiонiв, або бiгати стежками у парку, лiсi. Крiм того, бігайте подалі від автотрас -- вдихання вихлопних газiв викликати головний бiль, запаморочення, подразнює легенi i завдає шкоди дихальнiй системi.

 

А ще дуже важливе правильне взуття. Не бігайте в кедах або спортивних босоніжках -- так ви ризикуєте  травмувати суглоби чи розтягнути зв"язки. Найкращие взуття для бігу -- кросівки, і бажано бігові.

Фото iwomans.com.ua

І головне -- біг повинен приносити задоволення. Не треба силувати себе -- ви ж не  спортсмен перед олімпіадою. Завжди починайте з менших дистанцій та швидкостей, а із звиканням організму до навантажень будете бігати більше. І ще -- робіть це регулярно. Найкраще -- через день. І вже за кілька тижнів відчуєте, як м"язи підтягнулися,  зайвий жир потроху зникає, а у вас з"явилася життєва енергія, легкість у тілі, бадьорість духу.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.