Науковці навчили бактерії лікувати рак

 

Учені "навчили" бактерій-перевізників транспортувати ліки в потрібну ділянку пухлини. Як показали дослідження на мишах, цей метод є дуже ефективним, й при цьому не дає серйозних побічних ефектів, оскільки вплив виходить точковим.

 

Як повідомляє УНІАН-Здоров"я, канадські вчені з Політехнічної школи Монреаля, Університету Монреаля та Університету Макгілла в ході спільної наукової роботи виявили новий спосіб, який допоможе доставити хіміотерапевтичний препарат в потрібне місце злоякісної пухлини.

 

Вчені використали для цього особливу бактерію -- магнітокок, а саме штам MC-1 Magnetococcus marinus, підвиду Alphaproteobacteria. Цей мікроорганізм може існувати в умовах низької концентрації кисню.


Бактерія містить особливі частини -- магнітосоми, які реагують на магнітне випромінювання. З їх допомогою магнітококи мігрують магнітними лініями планети, як "мікропоїзди", кінцевою станцією для яких є зона з мінімальним вмістом кисню.

 

Дослідники за допомогою штучно створеного магнітного поля використовували ці бактерії як транспорт для ліків, який доставляв препарат у зони кисневого голодування пухлин, які зазвичай стійкі до хіміотерапії.

 

Під час росту пухлин часто потрібна велика кількість кисню, що перевищує ту, яку вони можуть отримати з навколишнього середовища. Тому всередині злоякісних  утворень виникають зони зі зниженим вмістом кисню, так звані гіпоксичні ділянки. Ці ділянки можуть бути резистентні до ліків, які доставляються іншими методами. Magnetococcus marinus під впливом магнітного поля, спрямованого на пухлину, адресно доставили необхідний засіб у ділянки карциноми товстої кишки, яку імплантували лабораторним мишам.

 

Навіть велика концентрація бактерій не викликала запальної реакції організму, а також не мала сильних побічних ефектів.
 

Керівник дослідження професор Сільвен Мартел прокоментував, що мікроорганізми вибирали найбільш прямий шлях від місця введення до ділянок гіпоксії та некрозу, яким необхідно було транспортувати препарат, і в кінцевому підсумку проникли глибоко в пухлину. Тож це може стати революційним методом впливу на ракові пухлини.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.