От це з кукурудзи не викидайте!

Особливо цiнними в кукурудзi є її приймочки.

 

Кiнець серпня -- час молочної стиглостi кукурудзи. Як раз зараз вона найсмачнiша -- цукриста, соковита, нiжна... Цей злак -- не просто смачна їжа, але й дуже корисна. Мало хто знає, що з лiкувальною метою можна використовувати курурудзянi приймочкi -- оті свiтло-коричневi "волосинки", що стирчать з качану, як ми викидаємо.

 

От що каже дієтолог Олександр Мартинчук.

 

-- У зернах кукурудзи мiститься сбалансована кiлькiсть бiлкiв, жирiв та вуглеводiв. До речi, вегетарiанцям можна взяти цей овоч "на замiтку" -- вiн здатен забезпечити органiзм необхiдними бiлками. Крiм того, у кукурудзi є вiтамiни С, В, РР, калiй та фосфор.

 

А ще ця культура мiстить речовини, що виводять з органiзму холестерин. Крiм того, у нiй є багато рослинної клiтковини, яка сприяє очищенню кишкiвника вiд шлакiв та токсинiв.

 

Але найціннішими у кукуркудзі вважаються приймочки. Вiдвари з приймочок здавна вiдомi як прекрасний жовчогiнний засiб. Вони роблять жовч менш в"язкою, покращуюють її вiдтiк. Тому рекомендую пити такi вiдвари людям з дискенезiєю жовчних шляхiв, хронiчними холециститами. Якщо хтось перiодично вiдчуває болi у правому пiдребiр"ї, також варто попити цей вiдвар.

 

До того ж, кукурудзянi приймочки зменшують кров"яний тиск та усувають набряки -- завдяки своїй сечогiннiй властивостi. А ще вони здатнi знижувати рiвень цукру у кровi. Тому вiдвари з приймочок рекомендують вживати дiабетикам.


Вiдвар роблять так -- три столовi ложки приймочок заливають склянкою окропу, охолоджують та п"ють чверть склянки кожнi три-чотири години. До речi, приймочки можна викристовувати свiжими або сушити їх на зиму.


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.