Вперше виявлено зв'язок між кольором очей та раком

Виявляється, синьо- та блакитноокі люди мають підвищений ризик розвитку рідкісних пухлин ока. Так кажуть американські вчені з Унівеситету Огайо, повідомляє ladyhealth.com.ua.

 

Зокрема, сині, блакитні, зелені та сірі очі у поєднанні зі світлою шкірою є головними чинниками, які підвищуєть ризик розвитку увеальної меланоми (наша довідка: увеальна меланома — внутрішньоочне злоякісне новоуворення, яке виникає на судинній оболонці очного яблука, райдужній оболонці чи в циліарному тілі). А от кароокі значно рідше мають це злоякісне захворювання. Це пов'язано з генами, які відповідають за пігментацію ока.


Автори дослідження встановили, що ризик онкологічного захворювання ока пов'язаний мутацією гена BAP1. Це перше дослідження, яке довело чіткий взаємозв'язок між кольором ока та ризиком онкологічної хвороби. Науковці сподіваються, що нове дослідження допоможе у подоланні пухлин очей.

 

Фото raznoblog.com


 


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.