Вперше виявлено зв'язок між кольором очей та раком

Виявляється, синьо- та блакитноокі люди мають підвищений ризик розвитку рідкісних пухлин ока. Так кажуть американські вчені з Унівеситету Огайо, повідомляє ladyhealth.com.ua.

 

Зокрема, сині, блакитні, зелені та сірі очі у поєднанні зі світлою шкірою є головними чинниками, які підвищуєть ризик розвитку увеальної меланоми (наша довідка: увеальна меланома — внутрішньоочне злоякісне новоуворення, яке виникає на судинній оболонці очного яблука, райдужній оболонці чи в циліарному тілі). А от кароокі значно рідше мають це злоякісне захворювання. Це пов'язано з генами, які відповідають за пігментацію ока.


Автори дослідження встановили, що ризик онкологічного захворювання ока пов'язаний мутацією гена BAP1. Це перше дослідження, яке довело чіткий взаємозв'язок між кольором ока та ризиком онкологічної хвороби. Науковці сподіваються, що нове дослідження допоможе у подоланні пухлин очей.

 

Фото raznoblog.com


 


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.