Якщо ясна кровоточать, треба полоскати їх відварами цих трав

Багато хто з нас стикається iз тим, що пiд час чищення зубiв ясна кровоточать. За статистикою, 95% населення час вiд часу бачить кров на зубній щітці.

Чи варто звертати на це увагу? Може, чимось пополоскати, i все мине? От що радить Iрина Мазур, член Асоцiацiї стоматологiв України

-- Чи завжди кровоточивiсть ясен є першим симптомом розвитку їх захворювання?

-- Нi. Ясна можуть кровити при неправильному доглядi (наприклад, при використанні занадто жорсткої зубної щiтки чи травмуваннi ясен надмiрно активним чищенням). Проте не варто ставитися до цiєї проблеми як до такої, що мине сама. Адже травмованi ясна можуть запалюватися, а це перший крок до розвитку гiнгiвiту, а згодом i пародонтиту. Крiм того, ясна можуть кровоточити через наявнiсть зубного каменю, який розрихлює ясна, розхитуючи зуб. Тому якщо ця проблема з'являється регулярно, варто проконсультуватися iз стоматологом.

-- Якi трав"янi вiдвари стануть помiчними у цьому випадку?

-- Їх арсенал справдi дуже великий. Наприклад, шавлiя має антибактерiальну дiю, добре тамує бiль i сприяє загоєнню, а м'ята освiжає. При запальних процесах у ротовiй порожнинi не обiйтися без ромашки, а вiдвар дубової кори -- визнаний засiб при лiкуваннi гiнгiвиту та пародонтозу. Добре змiцнюють ясна та  зупиняють кровотечу полоскання вiдваром iз бруньок сосни. Помiчним у такх випадках є прополiс (1 столову ложку 10-процентного естракту змiшують з 2 столовими ложками рослинної олiї та змащують проблемнi мiсця).

Не уникайте пружнiх продуктiв -- яблук, сирої моркви. Вони немов тренують зуби та покращують кровопостачання ясен. А от твердi продукти (сухарики, горiхи у шкаралупi), навпаки, можуть сильно травмувати ясна.

Фото molbuk.ua

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.