Нiколи не залишайте скалку у шкiрi - це небезпечно

Загнати скалку у палець, долоню чи стопу -- простіше простого.  Натомiсть, наслiдки можуть бути досить серйозними. Що робити, якщо таке сталося, радить Ірина  Шевченко, сімейний лікар.


-- Найпершою небезпекою, яку називають лiкарi при потрапляннi скалки, є правець. Чому так?

 

-- Рiч у тiм, що збудником захворювання є анаеробна паличка, яка виробляє дуже сильний токсин. Цей мiкроорганiзм може "жити" у грунтi довгi роки. Власне, найчастiше збудник потрапляє до людини через скалку -- скажiмо, iз сiльськогосподарсткого iнвентаря, iз стiни дерев'яного будиночку, паркану тощо. Iнкубацiйний перiод триває 5-14 днiв. У мiсцi ураження людина може вiдчувати бiль, посмикування м'язiв навколо рани, пiдвищується температура тіла.


Подальший розвиток хвороби неприємний -- виникає спазм жувальних та ковтальних м'язiв, починає "зводити" м'язи живота та спини, коли людина може лежати в  типовому положеннi з закинутою назад головою. Що ранiше буде надано допомогу, то кращий прогноз.
 

-- Яку ще небезпеку може становити скалка?


-- Разом iз нею у тканини може потрапити гнiйна чи газова iнфекцiя, внаслiдок чого у пiдшкiрному жировому шарі розвивається нагноєння -- флегмона. На вiдмiну вiд абсцесу, вона не має чiтких меж та може розростатися. На флегмону може вказувати бiль та набряк у місці потрапляння скалки, почервонiння, локальне або загальне пiдвищення температури тіла.

 

-- Вiд скалок важко вберегтися. Що ж робити?

 

-- Якщо вже таке сталося, не треба терпiти -- мовляв, якась дрiбничка. Якомога  скорше треба витягти скалку.
 

Насамперед, змастiть мiсце йодом чи перекисом водню. Спробуйте витягнути скалку за допомогою продезінфiкованої голки чи пiнцету. Якщо самостiйно ви не можете цього зробити, попросiть когось iз знайомих чи навiть звернiться до  травмпункту.


В деяких випадках помiчним стане метод витискання, коли шкiру навколо скалки стискають так, щоб скалка вилiзла. Пiсля того, як стороннє тiло витягнуто, натиснiть на мiсце, щоб з'явилася крапелька кровi -- так механiчно промиється ранка. Пiсля процедури помастiть мiсце йодом та накладiть антисептичний пластир.


Якщо бiль не зникає, а на мiсцi скалки  виникло почервонiння, шкіра гаряча, пульсує,  краще таки звернутися до лiкаря. Адже шматочок скалки може залишитися глибоко у шкiрi, викликаючи нагноєння.

 

Фото poradumo.com.ua

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
13:00
Після операції подружжя почувається добре. Скоро їх випишуть додому.
12:30
Медики в Україні практикують використання при пологах небезпечних для стану дитини і матері методів.
12:00
Дуже важливо, щоби людині надали допомогу протягом перших 60 хвилин після початку інсульту.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.