Косметологи рекомендували кращий вік для проколювання вушок

Наші бабці були б у шоці -- сьогодні вушка проколюють навіть немовлятам. Нерідко красуню приносять на цю процедуру ще у пелюшках. Чи не зарано?

 

-- Колись не радили проколювати вушка ранiше, нiж у три рочки -- саме до цього вiку формуються хрящі вушної раковини. Тепер це роблять ледве не з народження. А коли це робити таки краще і правильніше?


 

-- Я можу підтвердити з практики, що дедалі частіше батьки приносять дівчат віком до року. Кажуть -- дитина не запам'ятає болю, -- каже Жанна Приходько, лікар-дерматолог-косметолог вищої категорії. -- Проте я вважаю, що це все-таки зарано. З медичного погляду, не варто проколювати вушка дітям до трьох років. Це пов'язано з будовою вуха -- до цього часу відбувається процес формування вушних хрящів.


Крім того, у мочках вух сконцентрована велика кількість біологічно активних точок, які пов'язані з іншими органами. Що менша мочка, то вищий ризик потрапити в таку точку і нашкодити.


Врешті, зважайте, що маленька дитина може випадково смикнути за кульчик, що викличе больові відчуття чи навіть порве мочку вуха, а також занести інфекцію у ранку, яка ще тільки гоїться. Крім того, смикнути за гарний блискучий кульчик можуть інші діти.


Тому краще проколювати вушка після досягнення дитиною трирічного віку. Але є й верхні межа -- бажано зробити це до 11 років, адже пізніше зростає ризик утворення колоїдних рубця на місці проколу ("гульки" всередини мочки).


-- Чи є якісь протипокази до проколювання?
 

-- В день процедури дитина має бути абсолютно здорова -- якщо вона застуджена, має вірусну інфекцію, рана може запалюватися та довше гоїтися. Протипоказами до проколювання може бути діабет та патології згортання крові. Обережно слід бути й тим, у кого є алергія на метали.


І, звісно, проколювати вуха треба у медичному центрі або косметологічному кабінеті, де дотримуються принципів стерильності, а робити це має людина з медичною освітою. Не намагайтеся проколоти вуха у домашнiх умовах, адже це загрожує рiзноманiтними усладненнями.


Для проколу використовують спеціальний "пiстолет", який швидко та безболiсно зробить прокол. До того ж, завдяки "пiстолету" у щойно пробиту дiрочку вставляється кульчик-цвяшок iз спецiального металу, який використовується у хiрургiї, що не викликає подразнень та сприяє кращому загоюванню. Такi медичнi кульчики треба носити не менше мiсяця, а краще -- усi три, i лише потiм одягнути свої кульчики.

 

-- Як доглядати за вухом пiсля проколу?


-- Є спецiальнi неспиртовi антисептичнi розчини, якими треба обробляти мiсце проколу. Якщо ранка болить, набрякає, нагноюється -- зверніться до лікаря. Можливо, потрібні додатковi антибактерiальнi розчини чи мазi.

 

Коли змінюєте "тренувальні" кульчики на інші, найкраще брати золоті сережки -- цей метал не викликає подразнень. На другому місці -- срібло. І лише потім іде звичайна біжутерія, яку можна вдягати не ранiше, нiж за три мiсяцi пiсля поколювання.

 

 фото nashamama.com

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
13:00
Після операції подружжя почувається добре. Скоро їх випишуть додому.
12:30
Медики в Україні практикують використання при пологах небезпечних для стану дитини і матері методів.
12:00
Дуже важливо, щоби людині надали допомогу протягом перших 60 хвилин після початку інсульту.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.