А ви знали, що таке "гострий живіт"?

Сильний біль у животі може свідчити про серйозні стани, коли необхідна невідкладна медична допомога

 

 

Ну в кого час від часу не болить живіт? Це явище досить поширене, особливо влітку. Проте існують стани, коли біль у черевній порожнині свідчить про серйозні захворювання, коли ніяке "вугілля" не допоможе -- людині потрібна спеціалізована медична допомога. У лікарів навіть існує термін -- "гострий живіт". Докладніше про це розповідає сайту "Добрий лікар" Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії.


-- Найчастіше живіт може боліти через порушення режиму харчування, через вживання надто гострого, гарячого чи холодного, через зіпсовану їжу. А що ж таке "гострий живіт"?


-- Справді, у більшості випадків люди жаліються на біль у животі при харчових розладах чи вірусних кишкових інфекціях. Проте слід знати, що подібні симптоми можуть мати й інші, небезпечніші стани -- наприклад, гостре отруєння, сальмонельоз, ботулізм, холера.

 

Нерідко під симптомами отруєння у дітей може маскуватися гострий апендицит, у дорослих -- гострий панкреатит. Власне, до поняття "гострий живіт" входить кілька захворювань -- гострий панкреатит, апендицит, холецистит, проривна виразка шлунку. Нерідко вони вимагають хірургічного втручання, тому ніякого самолікування тут бути не може.


-- А як відрізнити звичайний біль у животі від небезпечного?
 

-- Загалом, якщо ви не лікар, при будь-яких скаргах на біль у животі, нудоту, блювоту, діарею, особливо якщо це супроводжується підвищенням температури, треба викликати лікаря.
 

Але "гострий живіт" не переплутати ні з чим, бо його ознака -- дуже сильний, різкий, нестерпний біль у черевній порожнині. Тому головне -- якомога швидше викликати "швидку". Своєчасна медична допомога може навіть зберегти життя, адже, скажімо, якщо вчасно не прооперувати апендицит, може початися перитоніт (запалення очеревини).


Поки ви очікуєте на приїзд медиків, старайтеся не приймати знеболювальні ліки, адже вони можуть "стерти" симптоми та утруднити діагностику. Натомість, виміряйте температуру тіла, пригадайте, за яких обставин вам стало погано -- це полегшить і пришвидшить діагностику. Також до приїзду "швидкої" не їжте і не пийте.


фото poradumo.com.ua

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.