А ви знали, що таке "гострий живіт"?

Сильний біль у животі може свідчити про серйозні стани, коли необхідна невідкладна медична допомога

 

 

Ну в кого час від часу не болить живіт? Це явище досить поширене, особливо влітку. Проте існують стани, коли біль у черевній порожнині свідчить про серйозні захворювання, коли ніяке "вугілля" не допоможе -- людині потрібна спеціалізована медична допомога. У лікарів навіть існує термін -- "гострий живіт". Докладніше про це розповідає сайту "Добрий лікар" Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії.


-- Найчастіше живіт може боліти через порушення режиму харчування, через вживання надто гострого, гарячого чи холодного, через зіпсовану їжу. А що ж таке "гострий живіт"?


-- Справді, у більшості випадків люди жаліються на біль у животі при харчових розладах чи вірусних кишкових інфекціях. Проте слід знати, що подібні симптоми можуть мати й інші, небезпечніші стани -- наприклад, гостре отруєння, сальмонельоз, ботулізм, холера.

 

Нерідко під симптомами отруєння у дітей може маскуватися гострий апендицит, у дорослих -- гострий панкреатит. Власне, до поняття "гострий живіт" входить кілька захворювань -- гострий панкреатит, апендицит, холецистит, проривна виразка шлунку. Нерідко вони вимагають хірургічного втручання, тому ніякого самолікування тут бути не може.


-- А як відрізнити звичайний біль у животі від небезпечного?
 

-- Загалом, якщо ви не лікар, при будь-яких скаргах на біль у животі, нудоту, блювоту, діарею, особливо якщо це супроводжується підвищенням температури, треба викликати лікаря.
 

Але "гострий живіт" не переплутати ні з чим, бо його ознака -- дуже сильний, різкий, нестерпний біль у черевній порожнині. Тому головне -- якомога швидше викликати "швидку". Своєчасна медична допомога може навіть зберегти життя, адже, скажімо, якщо вчасно не прооперувати апендицит, може початися перитоніт (запалення очеревини).


Поки ви очікуєте на приїзд медиків, старайтеся не приймати знеболювальні ліки, адже вони можуть "стерти" симптоми та утруднити діагностику. Натомість, виміряйте температуру тіла, пригадайте, за яких обставин вам стало погано -- це полегшить і пришвидшить діагностику. Також до приїзду "швидкої" не їжте і не пийте.


фото poradumo.com.ua

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.