
Науковці виявили ще одну надзвичайну користь материнського молока. В цьому
продукті, виявляється, є компонент, що захищає від смертельної інфекції. Про таке повідомляє fp.com.ua.
Йдеться про олігосахарид, що забезпечує захист новонароджених діток від стрептококової групи В, що викликає пневмонію, менінгіт, сепсис
та інші небезпечні захворювання.
А до яких дій слід вдаватись молодим мамам, аби покращити й продовжити лактацію?
-- Іноді в молодих мам справді з"являється відчуття, ніби кількість молока зменшилась, його не вистачає, малюк не наїдається, -- пояснює Наталія Колівошка, консультант з грудного вигодовування. -- Тож майте на увазі, вчені довели, що організм жінки може виробляти необхідну для дитини кількість молока, про це подбала природа.
-- Також важливо розуміти, лактація -- це гормонозалежний процес, а гормони, котрі відповідають за продукування молока, активно виробляються при подразненні соска. Тож раціон чи режим харчування жінки в даному питанні значення не має.
-- Тож основне правило: не нервуйте! Прикладайте дитину до грудей часто, а головне, не рідше ніж раз на дві години (тому вдень варто будити малюка для годування), безперервно годувати можна навіть протягом години. Це основні сприятливі фактори для налаштування процесу лактації в перші три місяці після пологів.
-- Для перевірки, чи дитині достатньо молока, регулярно зважуйте її. За тиждень немовля має набирати 125 грамів, за місяць -- мінімум 500, такий тест актуальний для дітей до трьох місяців.
-- У 90 % випадків причиною погіршення лактації є не часте прикладання немовляти до грудей, застосування смоктунців (тоді змінюється спосіб смоктання, на який дитина перелаштовується) чи підгодовування з пляшечки.
-- Що дуже важливо, молода мама має добре відпочивати, висипатись і харчуватись. Це потрібно організмові для відновлення й поповнення сил, а нервовій системі -- для врівноваження.
фото mom-knows.com