Вчені впритул наблизилися до розгадки вірусу сказу

Відомо, що вірус сказу потрапляє у тіло людини через укус зараженої тварини. Єдине, що досі було незрозумілим для вчених -- як вірусу вдається так швидко вражати мозок і центральну нервову систему.


Дослідження ізраїльських вчених виявило механізми передачі захворювання, повідомляє Медичний журнал Ізраїлю.
 

Як кажуть вчені з Тель-Авіва, існує молекулярний механізм, який використовується вірусом для того, щоб швидше потрапляти в мозок і вражати організм в найкоротші терміни.
 

Було виявлено, що  вірус зв'язує білкові рецептори на кінчиках периферичних нейронів, використовуючи їх як транспортний засіб.

 

Як виявилося, для швидкого і ефективного транспортування вірусу сказу  необхідний рецептор p75NTR.  А коли вченим вдалося виключити взаємозв'язок рецепторів з  вірусом, він повів себе зовсім по-іншому: поширення вірусу стало повільним і безладним, він прямував в неправильному напрямку.

 

Оскільки на сьогодні нема жодного методу лікування сказу, крім введення антирабічної сироватки, вчені сподіваються, що їх відкриття допоможе подолати заразу.

 

Наша довідка: сказ -- гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, спричинена нейротропним вірусом Rabies virus з роду Lyssavirus. Вірус призводить до смертельного пошкодження центральної нервової системи, адже руйнує нейрони головного та спинного мозку.


Це інфекційне захворювання спiльне для людини i теплокровних тварин. Людина заражається при укусах скаженою твариною (90 % випадків) або потраплянні  її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (10 %). Тобто, якщо людину навiть просто торкнулася хвора тварина, i на шкiру потрапила слина, крiзь найменшi садна та мікропошкодження вiрус проникне у кров.

 

Зідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, сказ поширений в більш, ніж 150 країнах, щорічно це захворювання забирає життя понад 60 тисяч людей.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:18
Найвищий відсоток летальності - у Донецькій, Луганській та Одеській областях.
14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.