Вчені впритул наблизилися до розгадки вірусу сказу

Відомо, що вірус сказу потрапляє у тіло людини через укус зараженої тварини. Єдине, що досі було незрозумілим для вчених -- як вірусу вдається так швидко вражати мозок і центральну нервову систему.


Дослідження ізраїльських вчених виявило механізми передачі захворювання, повідомляє Медичний журнал Ізраїлю.
 

Як кажуть вчені з Тель-Авіва, існує молекулярний механізм, який використовується вірусом для того, щоб швидше потрапляти в мозок і вражати організм в найкоротші терміни.
 

Було виявлено, що  вірус зв'язує білкові рецептори на кінчиках периферичних нейронів, використовуючи їх як транспортний засіб.

 

Як виявилося, для швидкого і ефективного транспортування вірусу сказу  необхідний рецептор p75NTR.  А коли вченим вдалося виключити взаємозв'язок рецепторів з  вірусом, він повів себе зовсім по-іншому: поширення вірусу стало повільним і безладним, він прямував в неправильному напрямку.

 

Оскільки на сьогодні нема жодного методу лікування сказу, крім введення антирабічної сироватки, вчені сподіваються, що їх відкриття допоможе подолати заразу.

 

Наша довідка: сказ -- гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, спричинена нейротропним вірусом Rabies virus з роду Lyssavirus. Вірус призводить до смертельного пошкодження центральної нервової системи, адже руйнує нейрони головного та спинного мозку.


Це інфекційне захворювання спiльне для людини i теплокровних тварин. Людина заражається при укусах скаженою твариною (90 % випадків) або потраплянні  її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (10 %). Тобто, якщо людину навiть просто торкнулася хвора тварина, i на шкiру потрапила слина, крiзь найменшi садна та мікропошкодження вiрус проникне у кров.

 

Зідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, сказ поширений в більш, ніж 150 країнах, щорічно це захворювання забирає життя понад 60 тисяч людей.

Читайте також:

Тема дня

Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
В ці дні можливе погіршення здоров'я у багатьох людей, а також бурі можуть  призвести до збоїв у роботі мобільного зв'язку, авіаційного обладнання і навіть до коротких замикань в
Сучасна людина щодня зазнає стресу. Внаслiдок чого з часом навiть розвиваються рiзнi захворювання. Тож медики постiйно намагаються

Новини

14:00
Регулярне вживання звичайного супу може вберегти від діабету, кажуть вчені
13:00
Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
12:15
Ураженню емалi зубів сприяють солодки продукти, хлiбо-булочнi вироби та навiть косметичнi засоби
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.