Винайдено диво-матеріал, який охолоджуватиме тіло у спеку

Стенфордські вчені (США) розробили спеціальну тканину, що нагадує кондиціонер. Планується, що вона стане основою для літніх сорочок.


Як повідомляє сайт visti.pro, диво-тканина являє собою пластик, що повністю відбиває сонячне світло і тепло, при цьому жар тіла через себе назовні. Тканина здатна знижувати температуру тіла на чотири градуси за Цельсієм у порівнянні з бавовняним одягом.

 

Вчені перетворили звичайний поліетилен у вибірково "прозорий" для тепла матеріал. Це звичайний лист з полімерної матерії, вкритий безліччю невидимих нанопор із діаметром 7-14 мікрометрів. Вчені підібрали їх розмір таким чином, щоб усередині виникав ефект для розсіюванням світлових хвиль.

 

Як приклад можна привести небо Землі, забарвлене в синій колір в результаті розсіювання "синіх" і "фіолетових" видимих хвиль світла Сонця молекулами газів в атмосфері. Якщо предмет розсіює всі хвилі видимого випромінювання, він здаватиметься білим, а якщо поглинає --  буде чорним. Виходячи з цих  міркувань, вчені створили тканину з нанопор. А для підвищення несучості  поліетилен обробили таким чином,  щоб він змочувався водою і пропускав випаровування вологи.

 

За словами науковців, навіть під час сидіння в офісі близько 40-60% тепла людського тіла виділяється в навколишнє середовище у вигляді інфрачервоного  випромінювання. Ось чому  у спекотний день, навіть перебуваючи у приміщення, можна отримати тепловий удар.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.