Обережно! Комахи полюють... на чоловіків

На Житомирщині 58-річний чоловік на власному подвір"ї помер від укусу шершня. Бригада швидкої нічим зарадити не змогла, причиною смерті став анафілактичний шок, повідомляє УНІАН. 

Цьогоріч комахи становлять особливу небезпеку для чоловіків. Адже за це літо сталося вже чотири смертельних випадки. У червні через укуси бджіл помер 44-річний житель Львівщини. На початку серпня на Житомирщині укус шершня став смертельним для 49-річного чоловіка. Наприкінці серпні шершні завдали численних укусів 31-річному лісорубові, після чого той помер. 

- То що з тими комахами не так?

- Причин зміни поведінки в такий неспокійно-агресивний бік є кілька, -- пояснює Віталій Кавурка, науковий співробітник відділу загальної та прикладної ентомології Інститу зоології імені І. І. Шмальгаузена. -- По-перше, зараз у садах достигли фрукти, вони падають на землю, починається процес бродіння, що дуже приваблює
кусючих комах. По-друге, ми споживаємо фрукти практично всюди -- вдома, на балконі, на подвір"ї, при виїзді на природу. Від того, що всюди поширюється цей запах, комахи стають неспокійними.

Але крім того є ще третій нюанс, котрий впливає на поведінку комах. Закінчується цикл їх розвитку, восени дорослі особини вмирають, але вони ще мають нагодувати личинки, забезпечивши їх запасами на зиму. Ось чому комахи в цей час активно шукають поживу. А люди, збираючи фрукти або беручи зі столу, часто не помічають на них комах. От і стають жертвою укусів.
 
- Але щоб аж до смерті...

- При відсутності алергічних реакцій на місце укусу достатньо прикласти холод, компрес зі спиртом чи з розчином оцту, --  говорить алерголог Леонід Кривицький. -- Якщо після укусу бджоли залишиться жало, це небезпечно, тоді більше отрути потрапить в організм.

Про розвиток алергічної реакції свідчить поява великої червоної плями, котра свербітиме, пектиме й швидко збільшуватиметься у розмірах. Тоді слід негайно прийняте антигістамінний препарат.

- Кажуть, значення має й місце укусу...

- Комаха може сісти на обличчя, на шию, може вкусити за губу і навіть за язик (трапляється, що комаха потрапляє до ротової порожнини разом із фруктом). Це дуже небезпечно, адже отрута може спровокувати набряк гортані, мова про стан, що загрожує ядухою.

А при наявності надмірної чутливості до отрути комах може різко впасти артерільаний тиск, порушитись ритм серця й кровопостачання в тому числі, кори головного мозку. Тоді з"являється нудота, людина блідне. Що найгірше, підвищується ризик розвитку судом, анафілактичного шоку. Це небезпечні для життя стани!

Зважаючи на це, раджу вдаватись до профілактичних заходів, аби унеможливити зустріч із комахою. Стежте, аби в помешканнях не залишалися відкритими залишки їжі (особливо якщо йдеться про фрукти та ягоди). Не слід у цей період користуватись парфумами із сильним запахом, це може роздратувати комах. А під час перебування на природі застосовуйте репеленти, це відлякуватиме комах, в тому числі й тих, що мають довгі жала.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.