Рак діагностуватимуть за допомогою... золота

Професор лабораторії хімії та фізики Університету Лотарингії (Франція) Андрій Постніков запропонував використовувати терагерцове випромінювання і  наночастинки золота для діагностики ракових захворювань.


Свою ідею вчений озвучив на Міжнародному семінарі "Сучасні нанотехнології", повідомляє інформаційний портал znaj.ua .

 

За словами дослідника, цей метод діагностики раку абсолютно нешкідливий. Він дозволяє помітити ракові клітини за збільшеним вмістом в них води -- це їх відмінність від  звичайних клітин організму. Крім того, золото має біологічну сумісність з тілом людини.


Вченим вже відомо, як отримувати необхідні наночастинки золота, зараз вони працюють над створенням джерела терагерцевого випромінювання і детектора, що дозволяє отримувати його зображення. Загалом, робота з терагерцовим  випроміненням можлива лише за допомогою складного інженерного обладнання,  тому зараз вчені підшуковують центр нанотехнологій для реалізації проекту.

 

Наша довідка: терагерцове випромінювання -- це вид електромагнітного випромінювання, спектр частот якого розташований між інфрачервоним і надвисокочастотним діапазонами. Це випромінювання — не іонізуюче, легко проходить крізь більшість діелектриків, але сильно поглинається провідними матеріалами та деякими діелектриками. Наприклад, дерево, пластик, кераміка для нього прозорі, а метал і вода -- ні.


 


 


 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.