Рак діагностуватимуть за допомогою... золота

Професор лабораторії хімії та фізики Університету Лотарингії (Франція) Андрій Постніков запропонував використовувати терагерцове випромінювання і  наночастинки золота для діагностики ракових захворювань.


Свою ідею вчений озвучив на Міжнародному семінарі "Сучасні нанотехнології", повідомляє інформаційний портал znaj.ua .

 

За словами дослідника, цей метод діагностики раку абсолютно нешкідливий. Він дозволяє помітити ракові клітини за збільшеним вмістом в них води -- це їх відмінність від  звичайних клітин організму. Крім того, золото має біологічну сумісність з тілом людини.


Вченим вже відомо, як отримувати необхідні наночастинки золота, зараз вони працюють над створенням джерела терагерцевого випромінювання і детектора, що дозволяє отримувати його зображення. Загалом, робота з терагерцовим  випроміненням можлива лише за допомогою складного інженерного обладнання,  тому зараз вчені підшуковують центр нанотехнологій для реалізації проекту.

 

Наша довідка: терагерцове випромінювання -- це вид електромагнітного випромінювання, спектр частот якого розташований між інфрачервоним і надвисокочастотним діапазонами. Це випромінювання — не іонізуюче, легко проходить крізь більшість діелектриків, але сильно поглинається провідними матеріалами та деякими діелектриками. Наприклад, дерево, пластик, кераміка для нього прозорі, а метал і вода -- ні.


 


 


 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.