Виведено формулу довголіття

Звучить вона так: "Спілкуйся, тренуй мозок та рухайся". Фахівці з університету Сіднея (Австралія) вважають, що цілком можливо продовжити життя на десятки років, якщо виконувати ці прості поради. Невже цього досить, аби жити довше?

-- Спілкування справді дуже важливе для людини, але невже аж настільки?

-- Згiдно з останніми дослiдженнями, спiлкування з друзями, сусiдами, родичами пiдвищує шанси до довгожительство на 50%, тоді як низька соцiальна активнiсть підвищує ризик передчасної смертi, -- каже Олег Кульчицький, професор, керiвник сектору бiологiї старiння Iнституту геронтологiї АМН України. -- Адже соціальне життя насправді більше впливає на наше здоров'я, ніж ми думаємо.

Наприклад, це підвищує активність головного мозку, а позитивні емоції, які людина отримує в процесі розмови з друзями, покращують стан серцево-судинної та нервової систем. До речі, що більше у людини друзів, то вона здоровіша -- це також доведено.

Наприклад, за кордоном пенсiонери залишаються соцiально активними -- подорожують, зустрiчаються у клубах за iнтересами, вiдвiдують кафе та ресторани, рiзноманiтнi мистецькi заходи, органiзовують вечори зустрiчей та, головне, спiлкуються мiж собою. I це одна з причин того, що в Європi середня тривалiсть життя набагато вища, нiж в Українi.

-- А що скажете про тренування розуму та рухову активність?

-- Активна розумова діяльність -- один з ключів довголіття. Мозок повинен постійно працювати. Тому ми рекомендуємо щодня виконувати найрізноманітнішу мозкову діяльність -- читати, вивчати іноземні мови, розв'язувати кросворди, вчити напам'ять вірші, вчити іноземну мову у будь-якому віці. Щодня слід щонайменше п'ять разів змінювати напрям мозкової діяльності. Це не лише сприяє довголіттю, а й є профілактикою старечої недоумкуватості.

А щодо руху, то це -- основа життя. Він необхідний для підтримання і фізичного, і психологічного здоров'я. Тому надавайте перевагу пішим прогулянкам замість поїздок у громадському транспорті, обирайте сходи заміcть ліфту, займайтеся спортом, підібравши його під свій вік та самопочуття, гуляйте щонайменше годину  на день. Врешті, фізичні навантаження сприяють виробленню ендорфінів (гормонів радості), а це дозволяє краще переживати стрес і радіти життю, що також дуже важливо для довгого та щасливого життя.

Адже головна заповідь геронтологів така: не додати життю років, а додати рокам життя. Це означає, що до останнього дня життя повинно бути повним та яскравим.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:30
У Піднебесній платитимуть 145 доларів за повідомлення про людей, у яких проявляються ознаки небезпечного захворювання. Останні подробиці про небезпечний коронавірус, який шириться світом.
11:00
Поради, що допоможуть здолати наслідки стресу та психологічної травми.
10:00
Пологи для жінки були справжнім викликом, кажуть лікарі.
11:00
Українські медики одночасно замінили пацієнту два кульшові суглоби.
20:00
Що таке психічне здоров'я і чому про нього заговорили на економічному форумі?
16:40
Медики кажуть, українці, які помирали від грипу, найчастіше мали супутні стани, що ускладнювали перебіг хвороби.
11:10
"Найменший малюк з проявами кору мав лише сім днів після народження", - розповідає медик.
20:13
Фахівці насторожують: медики нашої країни не зможуть діагностувати подібний коронавірус.
17:45
Шапка - це не про красу, шапка - це перш за все про здоров'я, кажуть лікарі.
13:35
Епідеміологи кажуть, найвища захворюваність спостерігається серед школярів 6-14 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.