Виведено формулу довголіття

Звучить вона так: "Спілкуйся, тренуй мозок та рухайся". Фахівці з університету Сіднея (Австралія) вважають, що цілком можливо продовжити життя на десятки років, якщо виконувати ці прості поради. Невже цього досить, аби жити довше?

-- Спілкування справді дуже важливе для людини, але невже аж настільки?

-- Згiдно з останніми дослiдженнями, спiлкування з друзями, сусiдами, родичами пiдвищує шанси до довгожительство на 50%, тоді як низька соцiальна активнiсть підвищує ризик передчасної смертi, -- каже Олег Кульчицький, професор, керiвник сектору бiологiї старiння Iнституту геронтологiї АМН України. -- Адже соціальне життя насправді більше впливає на наше здоров'я, ніж ми думаємо.

Наприклад, це підвищує активність головного мозку, а позитивні емоції, які людина отримує в процесі розмови з друзями, покращують стан серцево-судинної та нервової систем. До речі, що більше у людини друзів, то вона здоровіша -- це також доведено.

Наприклад, за кордоном пенсiонери залишаються соцiально активними -- подорожують, зустрiчаються у клубах за iнтересами, вiдвiдують кафе та ресторани, рiзноманiтнi мистецькi заходи, органiзовують вечори зустрiчей та, головне, спiлкуються мiж собою. I це одна з причин того, що в Європi середня тривалiсть життя набагато вища, нiж в Українi.

-- А що скажете про тренування розуму та рухову активність?

-- Активна розумова діяльність -- один з ключів довголіття. Мозок повинен постійно працювати. Тому ми рекомендуємо щодня виконувати найрізноманітнішу мозкову діяльність -- читати, вивчати іноземні мови, розв'язувати кросворди, вчити напам'ять вірші, вчити іноземну мову у будь-якому віці. Щодня слід щонайменше п'ять разів змінювати напрям мозкової діяльності. Це не лише сприяє довголіттю, а й є профілактикою старечої недоумкуватості.

А щодо руху, то це -- основа життя. Він необхідний для підтримання і фізичного, і психологічного здоров'я. Тому надавайте перевагу пішим прогулянкам замість поїздок у громадському транспорті, обирайте сходи заміcть ліфту, займайтеся спортом, підібравши його під свій вік та самопочуття, гуляйте щонайменше годину  на день. Врешті, фізичні навантаження сприяють виробленню ендорфінів (гормонів радості), а це дозволяє краще переживати стрес і радіти життю, що також дуже важливо для довгого та щасливого життя.

Адже головна заповідь геронтологів така: не додати життю років, а додати рокам життя. Це означає, що до останнього дня життя повинно бути повним та яскравим.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.