Ви навіть не здогадуєтеся, чим насправді дихаєте...

Вдихаючи забруднене повітря наших міст, ми засмічуємо не лише легені, а й кров та печінку. Щоб протистояти цьому, слід тримати у приміщенні букет з гілок ялини, ялиці, сосни, а також регулярно виїжджати до хвойного лісу.

 

Забруднене повітря може провокувати хворобу Альцгеймера -- такий висновок зробили британські вчені.  Як повідомляє УНІАН,  фахівці британського Центру з вивчення хвороби Альцгеймера виявили крихітні частинки магнітного окису заліза у тканинах мозку людей, що страждають на цю хворобу. Частинки токсичної речовини були виявлені переважно у тих, хто живе в містах із сильно забрудненим повітрям.


Вчені відзначають, що прямого причинно-наслідкового зв'язку між наявністю частинок магнітного окису заліза у тканинах мозку і розвитком хвороби поки не виявлено, однак необхідне подальше вивчення впливу навколишнього середовища на розвиток Альцгеймера. Адже саме магнетит є причиною утворення вільних радикалів, що накопичується в клітинах головного мозку і шкодить їм.

 

Між тим, як показало дослідження повітря українських міст, ми вдихаємо щонайменше 27 забруднювальних речовин, включаючи 8 важких металів.
 

-- Як та за якими параметрами досліджується повітря в Україні?

-- Повітря міст моніториться фахівцями Центральної геофізичної обсерваторії України щоденно. Лише у Києві спостереження за вмістом шкідливих речовин у повітрі проводяться на 16 стаціонарних постах з періодичністю відбору проб 6 днів на тиждень, 3-4 рази на добу, -- пояснює читачам сайту "Добрий лікар" Ірина Колісник, начальник відділу інформації щодо стану забруднення природного середовища Центральної геофізичної обсерваторії. -- Оцінка стану атмосферного повітря в містах України здійснюється у 39 містах на 129 стаціонарних постах.

фото volynnews.com

Так, основними забруднювачами атмосфери українських міст є одинадцять речовин: це діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, оксид азоту, сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень, аміак, формальдегід та завислі речовини. Скажімо, середня концентрація формальдегіду у містах України перевищує норму у 2,7 рази, діоксиду азоту -- у 1,5.


Причому у теплу пору року повітря зазвичай брудніше, а взимку чистіше. Викидів стає більше при зростанні температури повітря та активності Сонця. Це пояснюється фотохімічними процесами в атмосфері, коли окремі речовини переходять в інші з'єднання. Ось чому влітку завжди зростають показники формальдегіду, який є вторинним домішком.


-- Як позначається якість повітря на здоров'ї? Що відбувається в легенях, коли ми дихаємо токсичним повітрям?


-- Гази, які потрапляють в атмосферу, а також пил, сірка, свинець небезпечні для людського організму, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Скажімо, свинець викликає хронічне отруєння, респіраторні захворювання, злоякісні новоутворення, ниркову дисфункцію. Фенол та формальдегід спричиняють алергічні дерматити, астму, злоякісні новоутворення, серцево-судинні захворювання. Крім того, забруднене повітря прискорює темпи зношення організму.


Загалом, ксенобіотики (так називають чужорідні для біосфери речовини, що природно не синтезуються і не можуть асимілюватись організмами) можуть спричиняти алергічні реакції, мутації, знижувати імунітет, порушувати обмін речовин.


Якщо людина є відносно здоровою (тобто, не має хронічних хвороб дихальної системи, не має шкідливих звичок на кшталт куріння), миготливий епітелій бронхів та легень не дозволяє шкідливим речовинам осідати. Це шар клітин, який вистелює слизову оболонку дихальної системи. Але якщо миготливий епітелій заліплений нікотиновими смолами, він не виконує своїх функцій, тому шкідливі речовини потрапляють у легені, а звідтам -- у кров та печінку. Деякі речовини (наприклад, липкі ксенобіотики, які потрапляють у повітря під час горіння пластмаси), а також речовини, які мають у своєму складі молекули вуглецю, осідають у легенях.


-- Але ж від цього не втечеш, дихати все одно треба. Як можна очистити легені?


-- Крім банальних порад про здоровий та активний спосіб життя (при цьому активізується і миготливий епітелій), можу порадити наступне: у приміщенні, де ви живете чи працюєте, завжди варто тримати букет з гілок ялини, ялиці, сосни, туї. Ці хвойні дерева адсорбують з повітря шкідливі речовини, очищують його, оздоровлюють (фітонциди ще й вбивають віруси та бактерії). Міняти такий букет треба раз на тиждень. Тримати хвойне деревце у горщику у кімнаті не раджу -- воно накопичуватиме токсини у хвої  чи грунті.

фото dingo.com.ua


А ще якомога частіше намагайтеся виїжджати на природу. Але не на шашлик, щоб вдихати дим, а у хвойний ліс -- у ньому найчистіше повітря. Ви можете реально очистити свої легені та інші системи організму, якщо регулярно гулятимете у хвойному лісі.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.