Вчені на порозі створення людини-невидимки

Невидима людина була персонажем багатьох фантастичних книг та фільмів. Проте скоро, схоже, вона стане реальністю.


Японські дослідники спробували зробити так, щоб тіло при необхідності ставало таким прозорим, що можна було б побачити всі органи. Й вони добилися в своєму експерименті неабиякого успіху, повідомляє Медичний журнал Ізраїлю.


Вченим це потрібно не для розваги, а для того, щоб вчасно бачити порушення в розвитку і функціонуванні окремих органів, виявляти захворювання на ранніх стадіях, вміти протистояти таким серйозним захворюванням, як рак або гепатит.


Заважали вченим в цьому хромофори, які поглинають світло і не дають можливості точноі візуалізувати той чи інший орган.


Наша довідка: хромофор -- це структурна одиниця молекули, яка відповідає за її оптичні властивості, поглинання й випромінювання світла. Зокрема, хромофор відповідає за колір речовини. Так, зелене забарвлення хлорофілу зумовлене  існуванням в ньому метало-органічного комплексу: порфірину з іоном магнію,  червоне забарвлення гемоглобіну -- порфірину з іоном заліза.


Один з цих хромофор -- гем -- присутній в більшості тканин живого організму. Отже, вчені спробували видалити гем з гемоглобіну -- такий експеримент вимагав серйозних попередніх досліджень та використання новітньої апаратури, але експериментаторам посміхнувся успіх. І в них вийшло. Як стверджують науковці, вони практично перетнули межу мрій системної біології.

 

Нова технологія була успішно протестована на гризунах. Невдовзі, сподіваються вчені, пройдуть дослідження за участю добровольців.


 


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:35
105-річна Ганна Микитин досі сама куховарить, пере та рубає дерев'яні скіпки для печі.
16:00
“Нещодавно я став всеукраїнським чемпіоном з метання диска та ядра", - каже він.
12:00
На 26-му тижні вагітності я перестала відчувати рухи дитини. Те, що пережила згодом, залишило великий шрам у серці на все життя.
17:00
Про ознаки дефіциту, добові норми та джерела йоду.
12:45
За даними Центру громадського здоров'я МОЗУ, цього епідсезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйона осіб, а пік захворюваності можливий у січні-лютому 2020 року.
10:00
А також актриса поділилась корисними рецептами для імунітету, здоров'я шкіри та стрункості.
12:00
Селян просять жертвувати картоплю, буряки, моркву для лікарень. А медзаклад, де лікуються можновладці, купує тонни яловичини і риби.
10:41
Вірусом герпесу заражені понад 90% людей на планеті, але інфекція проявляється не у всіх.
12:00
Пенсіонерка розповідає, що після того, як стала займатися карате, забула дорогу до медиків. І навіть на застуду не хворіє!
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.