Окулісти розповіли, які професії найбільше шкодять очам

Фахівці міжнародної ради офтальмології склали список професій, які найбільше шкодять зору людини. Так, найбільше навантаження на очі переживають програмісти, електрозварювальники та працівники цехів. Саме ці професії найскорше призводять до втрати гостроти зору.

 

-- Чим ці професії шкодять очам?

-- Якщо говорити про програмування, то багатогодинне просиджування перед монітором призводить, як мімімум, до перевтоми акомодаційних м'язів ока. Якщо це відбувається щодня, виникає астенопатія -- хронічна втома очей, -- каже Марина Шевколенко, кандидат медичних наук, офтальмолог вищої категорії. -- Крім того, оскільки око постійно змушене фокусуватися на близько розташованому об'єкті, рефракція змінюється, і поступово розвивається короткозорість. Тож практично кожен програміст ризикує отримати за роботу не лише зарплату, а й професійну міопію.

До того ж, при багатогодинній роботі за комп'ютером розвивається так званий "синдрому сухого ока". Адже людина, дивлячись в монітор, практично не кліпає. Через це пересихає рогівка, внаслідок чого підвищується ризик запальних процесів в оці.

Що стосується двох наступних професій, то очі зварювальників та працівників цехів можуть страждати від травмування металевою стружкою або іншими сторонніми тілами, від хімічних речовин, а також від яскравого світла. Внаслідок останнього страждає сітківка і може розвинутися макулодистрофія, коли пошкоджується живлення сітківки ока). Тому при такій роботі обов'язково мають бути спеціальні захисні окуляри з фільтрами.

-- Наступні професії розподілилися у рейтингу найшкідливіших для очей так: мікрохірурги, пілоти літаків, лаборанти, вчителі, редактори текстів, ювеліри.. Що скажете?

-- Ці професії вимагають перенапруження ока та фокусування на дрібних деталях. Скажімо, у мікрохірургів, вчителів, редакторів, ювелірів, як правило, погіршується так званий зір вдалечінь -- тобто, вони погано бачать далекі об'єкти, при цьому добре бачать зблизька. Так, вчителі змушені годинами перевіряти зошити, вдивляючись у букви, редактори перечитують великі масиви текстів, ювеліри напружують око для виконання мініатюрної точної роботи, що призводить до перенапруження ока та погіршення зору. Пілоти страждають від постійної вібрації та перепадів тиску -- а це впливає і на гостроту зору.

 

 

Загалом, зір треба берегти змолоду, адже повернути його дуже важко. Тому на будь-якій роботі візьміть за звичку кожні 45 хвилин відриватися від справ та робити перерви -- дивитися вдалечінь, виконувати елементарні вправи (рухати очима вгору-вниз, вправо-вліво, описувати кола, заплющувати-розплющувати у різному темпі). Такі прості дії покращують кровообіг ока, зміцнюють м'язи, зволожують око, врешті, дають йому відпочити.

Крім того, хоча б раз на рік проходьте профілактичний огляд в окуліста для перевірки гостроти зору. А особам після 40 років бажано ще й перевірити очне дно та очний тиск.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.