Дістаєте вухом до плеча? Ні? Тоді у вас проблеми...

Головні болі, запаморочення, шум у вухах, мушки перед очима, біль у шиї -- все це є проявом остеохондрозу шиї. На жаль, нині цюхворобу діагностують навіть у школярів.

 

Ось вам простий тест: якщо нахилити голову вбік, і вам вдасться дістати вухом плеча, не піднімаючи його -- ваша шия здорова. Проте вже серед 30-річних у 99% випадків цього зробити не можуть.

 

-- Шийний відділ хребта має свої особливості, -- пояснює Віктор Котюк, лікар-ортопед-травматолог. -- Сім його шийних хребців є нижчими, ніж хребці інших відділів хребта, а також мають специфічну будову відростків. Тому остеохондроз шийного відділу є чи на найрозвповюдженішим видом цієї хвороби.

 

Як дізнатися? Це покаже рентген шийного відділу. А також на це вказують різкі болі під час повороту голови,  безпричинні головні болі,  запаморочення, шум у вухах, оніміння чи терпкість пальців рук. А з часом може статися затиснення одного або декількох нервових корінців, що призводить до сильного болю у шиї.

 

-- Чи лікується остеохондроз?

 

-- Мета лікування -- не допустити подальшого знерухомлення та "склеювання" хребців і дисків (спондильозу). Для цього слід постійно і регулярно виконувати комлекс ЛФК для шиї, двічі на рік проходити курс масажу, слідкувати за поставою (під час сидячої монотонної роботи за комп'ютером час від часу розминати шию, робити повороти, нахили, колові оберти). Після 40 років слід також змінити раціон харчування у бік збільшення частки рослинних продуктів.

 

Вправи для шиї

 

1. Опустіть підборіддя до грудної клітини, в такому положенні нахиліть голову вправо і вліво -- по 5 разів.

2. Підніміть підборіддя та поверніть голову вправо, потім вліво, намагаючись підборіддям дістати плеча. Плечі при цьому не піднімаються. У кожен бік по 5 разів.

3. Нахиліть голову вбік, намагаючись дістати вухом плеча -- 5 разів вправо і вліво.

4. Спробуйте притиснути підборіддя до яремної ямки (це ямка над грудиною), при цьому маківка тягнеться до стелі. Так побудьте 7-10 секунд.

5. Притисніть долоню до чола та натискайте на неї головою, намагаючись подолати протидію. Вправу виконуйте тричі по 7 секунд.

6. Лівою рукою натискайте на ліву скроню, викликаючи протидію руки та голови. Після того правою -- на праву скроню. Тричі по 7 секунд з кожного боку.

7. Тепер долоні, складені у замок, покладіть на потилицю та натискайте на голову, м'язами шиї намагаючись відвести її назад. Тричі по 7 секунд.

8. Руки з переплетеними пальцями підведіть під підборіддя та натискайте униз -- тричі по 7 секунд.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.