Зуби вирощуватимуть... із стовбурових клітин

Розроблено революційну технологію, яка дозволить набагато ефективніше лікувати зуби

Команда вчених з Гарварду (США) представила інноваційний спосіб зарощувати пошкоджені зуби і вирощувати нові просто в яснах, повідомляє 7oclock.info

 

Стаття була опублікована у журналі Science Translational Medicine, де вчені розкрили подробиці нового способу. Отже, при вирощуванні кісткової тканини  використовується малопотужний лазер, який стимулює активність стовбурових клітин і змушує їх формувати клітини дентину -- основи зуба, що підтримує зубну емаль.

 

Досі стовбуровим клітинам, які мають унікальну здатність трансформуватися, перетворюючись в клітини певної людської тканини, було дуже важко надати необхідних властивостей. Тому вивчення цього типу клітин є одним з пріоритетних завдань сучасної медицини, оскільки з їх допомогою можна лікувати дуже важкі  захворювання. Проте  сам механізм -- як саме стовбурові клітини стають  "спеціалізованими" -- вивчений ще не дуже добре. Тому раніше вченим доводиться ізолювати стовбурові клітини з людського тіла, переносити їх в лабораторію,  вирощувати з них тканину певного типу, а потім пересаджувати назад. Це дуже дорогий і трудомісткий процес.

 

Нова лазерна методика значно прискорює його. Розробку вже успішно випробувано на тваринах. Вчені сподіваються, що нова технологія значно розширить можливості регенеративної медицини -- і це стосується не лише стоматології.

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
11:00
Шостого липня дівчина відчула слабкість, 12-го вже була у комі.
15:00
Чому насправді знечулення не завжди працює, і які помилки лікаря можуть надто дорого коштувати пацієнту?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.