Науковці дізналися, яким чином радіація викликає рак

Відтепер вчені зможуть відрізняти пухлини, викликані іонізуючим випромінюванням, від всіх інших пухлин

Виявляється, пухлини, викликані радіацією, відрізняються від інших -- зокрема, у них виявлено ділянки ДНК з характерними змінами.

Це стало відомо після того, як дослідницька група з Інституту Веллком Траст Сенгер (Великобританія) ідентифікувала, які саме пошкодження виникають в ДНК під дією радіації, повідомляє УНІАН.

Значна частина змін, що виникають в ДНК, виправляються системами репарації клітини. Проте вона не завжди здатна впоратися з ними -- в цьому випадку мутації залишаються, накопичуються і можуть ставати причиною розвитку пухлин.

Автори вивчили мутації в пухлинах, що виникли під дією іонізуючого випромінювання. Зразки були отримані у 12 пацієнтів. Отримані дані порівнювалися з інформацією про геноми пухлин, поява яких не була викликана дією радіації. Відомо, що іонізуюче випромінювання може викликати різні ушкодження, але два з них є специфічними саме для злоякісних утворень.

В людських пухлинах, спричинених дією радіації, були виявлені ділянки ДНК із змінами, характерними для всіх таких новоутворень незалежно від типу пухлини. Одна із змін було делецією, а інша -- інверсією. Вчені вважають, що, виявляючи ці ділянки, вони зможуть відрізнити ці пухлини від всіх інших, а у подальшому це допоможе розробити новий підхід у лікуванні.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.