Науковці дізналися, яким чином радіація викликає рак

Відтепер вчені зможуть відрізняти пухлини, викликані іонізуючим випромінюванням, від всіх інших пухлин

Виявляється, пухлини, викликані радіацією, відрізняються від інших -- зокрема, у них виявлено ділянки ДНК з характерними змінами.

Це стало відомо після того, як дослідницька група з Інституту Веллком Траст Сенгер (Великобританія) ідентифікувала, які саме пошкодження виникають в ДНК під дією радіації, повідомляє УНІАН.

Значна частина змін, що виникають в ДНК, виправляються системами репарації клітини. Проте вона не завжди здатна впоратися з ними -- в цьому випадку мутації залишаються, накопичуються і можуть ставати причиною розвитку пухлин.

Автори вивчили мутації в пухлинах, що виникли під дією іонізуючого випромінювання. Зразки були отримані у 12 пацієнтів. Отримані дані порівнювалися з інформацією про геноми пухлин, поява яких не була викликана дією радіації. Відомо, що іонізуюче випромінювання може викликати різні ушкодження, але два з них є специфічними саме для злоякісних утворень.

В людських пухлинах, спричинених дією радіації, були виявлені ділянки ДНК із змінами, характерними для всіх таких новоутворень незалежно від типу пухлини. Одна із змін було делецією, а інша -- інверсією. Вчені вважають, що, виявляючи ці ділянки, вони зможуть відрізнити ці пухлини від всіх інших, а у подальшому це допоможе розробити новий підхід у лікуванні.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.