Науковці дізналися, яким чином радіація викликає рак

Відтепер вчені зможуть відрізняти пухлини, викликані іонізуючим випромінюванням, від всіх інших пухлин

Виявляється, пухлини, викликані радіацією, відрізняються від інших -- зокрема, у них виявлено ділянки ДНК з характерними змінами.

Це стало відомо після того, як дослідницька група з Інституту Веллком Траст Сенгер (Великобританія) ідентифікувала, які саме пошкодження виникають в ДНК під дією радіації, повідомляє УНІАН.

Значна частина змін, що виникають в ДНК, виправляються системами репарації клітини. Проте вона не завжди здатна впоратися з ними -- в цьому випадку мутації залишаються, накопичуються і можуть ставати причиною розвитку пухлин.

Автори вивчили мутації в пухлинах, що виникли під дією іонізуючого випромінювання. Зразки були отримані у 12 пацієнтів. Отримані дані порівнювалися з інформацією про геноми пухлин, поява яких не була викликана дією радіації. Відомо, що іонізуюче випромінювання може викликати різні ушкодження, але два з них є специфічними саме для злоякісних утворень.

В людських пухлинах, спричинених дією радіації, були виявлені ділянки ДНК із змінами, характерними для всіх таких новоутворень незалежно від типу пухлини. Одна із змін було делецією, а інша -- інверсією. Вчені вважають, що, виявляючи ці ділянки, вони зможуть відрізнити ці пухлини від всіх інших, а у подальшому це допоможе розробити новий підхід у лікуванні.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

12:07
Якщо немає змоги помити руки водою та милом – обирайте просто вологі серветки, без антисептика. А щоб вберегтися від бактерій, наприклад, під час прогулянки на природі – майте напоготові аптечний антисептик – хлоргексидин або настоянку календули
11:10
Через неконтрольоване вживання серйозних препаратів розвивається резистентність до них.
09:40
Активізувався збудник гострого інфекційного захворювання.
22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.