Три причини відмовитися від цукру раз і назавжди

Цукор є одним з найбільш шкідливих для нашого організму продуктом. Він приносить нам виключно смакове задоволення, тоді як паралельно призводить до серйозних проблем -- ожиріння, гіпертонії, цукрового діабету.

 

Як пише socportal.info, медики виділили три причини, чому варто відмовитися від споживання цукру або хоча б зменшити щоденну "дозу".

Причина № 1 - залежність від цукру

Після всмоктування цукру в організмі виробляються такі речовини,  як дофамін і серотонін. Їх називають гормонами задоволення, адже вони покращують настрій. Проте після завершення їх дії людині хочеться отримати такий самий ефект ще раз. Ось чому солодкі продукти допомагають нам "заїсти" поганий настрій чи стрес, але вони швидко призводять до розвитку залежності.

Причина № 2 - негативний вплив на органи і системи організму

Надлишок цукрів впливає на активність ферментів підшлункової залози та шлунка, порушує нормальне розщеплення їжі. В результаті, порушується функціонування печінки, шлунка, підшлункової залози, кишківника.

Крім того, цукор здатен швидко всмоктуватися в шлунково-кишковому тракті й сприяє виробленню інсуліну. Через це рівень глюкози у крові швидко підвищується, проте потім так само швидко знижується. А ще цукор — це джерело "шкідливого" холестерину. Під впливом цукру клітини печінки починають ділитися швидше, а її тканини починають заміщуватися жировою. У поєднанні з низькою фізичною  активністю вплив цукру на цей орган призводить до порушення співвідношення між "шкідливим" та "корисним" холестерином, а також може викликати розвиток раннього атеросклерозу.

Причина № 3 - негативний вплив на мозок

Цукор негативно впливає на мозок людини. Залежність від цукру провокує різні метаболічні та гормональні порушення, які чинять негативний вплив на нервову систему та головний мозок. Різкі коливання рівня серотоніну, дофаміну, інсуліну та адреналіну негативно позначаються на вищій нервовій діяльності. "Заряд енергією", який відчуває людина після вживання солодощів, триває лише 1-2 години. Після цього рівень серотоніну і дофаміну різко падає, й людина відчуває апатію, пригніченість, занепокоєння.

Доведено, що надмірне споживання цукрів призводить до зниження концентрації уваги, ослаблення здатності до запам'ятовування інформації та навчання, погіршення пам'яті, порушеннях сну, тривожності, швидкої стомлюваності, депресивних станів, дратівливості, частих головних болів

 

-- Через подорожчання цукор давно став тим продуктом, на якому  треба економити. Та й лiкарi радять зменшити споживання цукру. До речi, вiн ще й  погiршує засвоєння вiтамiнiв та мiнералiв в органiзмi. Цукор потрiбен для життєдiяльностi органiзму чи, все-таки, можна без нього обiйтися?

-- Будь-яка жива iстота вимагає надходження вуглеводiв, якi є джерелом енергiї, -- каже Володимир Науменко, ендокринолог. -- Одним з найважливiших вуглеводiв є глюкоза. Вона вiдiграє в органiзмi роль "палива", без якого не працюватимуть м'язи та мозок, не виникатимуть нервовi iмпульси. Тобто, солодощi нам необхiднi. Iнша справа, якi це солодощi.

Скажiмо, цукор -- це штучно видiлений вуглевод. Його виробляють з цукрової тростини та буряку. Потрапляючи в органiзм, вiн спочатку потребує розщеплення на глюкозу та фруктозу, а вже потiм засвоюється. Крiм того, це дуже калорiйний  продукт, а тому велика кiлькість цукру перетворюються на вiдкладений жир. А ще "перебор" цукру може посприяти розвитку атеросклерозу та дiабету.

-- ВООЗ оголосила норми вживання цукру -- його надходження не має перевищувати 10% вiд усiх калорiй денного рацiону. Мiж тим, бiльшiсть з нас перевищують цю норму у 3-4 рази. Чому?

-- Якби ми додавали цукор лише до кави чи чаю, у норму як раз вкладалися б. Але ми не враховуємо, що цукор також мiститься у кондитерських виробах, цукерках, тiстечках, десертах, булочках, печиві.

Крiм того, бiльшiсть людей люблять солодке i не можуть уявити собi й дня без солодощiв. Натомiсть, солодке -- це лише смак. Насправдi, тих самих вуглеводiв дуже багато в злаках, овочах, фруктах. Але їх несолодкий смак не дає того задоволення, що споживання солодощiв. Цукровий буряк можна запекти та з'їсти -- це буде той самий цукор, але нiякого задоволення.

А дехто не може пити каву чи чай, не пiдсолодивши їх, тодi як справжнi гурмани кажуть, що цукор лише псує оригiнальний букет смаку. Отже, пристрасть до солодкого -- це, скорше, примха, нiж потреба органiзму.

-- А можна чимось замiнити цукор так, щоб було i корисно, i солодко?

-- У природi глюкоза мiститься у фруктах та ягодах. Оскiльки це натуральнi вуглеводи, вони краще засвоюються органiзмом та не мають тих побiчних дiй.

Любителям солодкого можна порекомендувати звернути увагу на сухофрукти -- там глюкоза у концентрованому виглядi. Родзинки, фiники, курага, iнжир, чорнослив, сушка з яблук та груш -- ось джерело корисного цукру. Крiм того, в них збережено майже всi вiтамiни та мiкроелементи. А ще не забувайте про узвар з сушених фруктiв. Якщо його правильно зварити, навiть без додавання цукру вiн буде солодким.

Прекрасною альтернативою цукру є мед. Цей продукт мiстить фруктозу, глюкозу, незамiннi амiнокислоти, бiологiчно активнi речовини та 82 мiкроелементи! Ним можна повнiстю замiнити цукор без всякої шкоди здоров'ю. А солодкий смак меду дiятиме на смаковi рецептори, й органiзм отримуватиме сигнал про задоволення потреби у солодкому. Лише двi чайнi ложки меду на день забезпечать органiзм необхiдним бiологiчним “паливом”. Хоча дещо обережно треба бути з медом алергікам та дiабетикам.

 

 

 

 

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.