Висунуто нову гіпотезу: викликати хворобу Альцгеймера можуть мікроби

Міжнародна група з понад тридцяти вчених і лікарів, в тому числі представників Оксфордського, Кембриджського, Единбурзького і Манчестерського університетів, а також Королівського коледжу Лондона, припускає, що причиною хвороби Альцгеймера, яка проявляється деменцією, є віруси та бактерії, повідомляє 7oclock.info.

Зокрема, одним з головних винуватців початку недуги визнано вірус герпесу і бактерії хламідії.

Сьогодні вчені цілого світу намагаються знайти лікування, яке запобігає утворенню липких амілоїдних бляшок і деформованих білків у мозку, які заважають нейронам спілкуватися один з одним, що призводить до втрати пам'яті і погіршення  когнітивних функцій.

Автори відзначають, що в мозку літніх людей часто зустрічаються віруси і бактерії. Ці мікроорганізми, як правило, перебувають в стані спокою, але можуть "прокинутися" в умовах стресу або якщо імунна система слабшає. Адже 90% людей є носіями вірусу герпесу, про що навіть не здогадуються.

Це дослідження може дати поштовх більш докладному вивченню цього аспекту. І, можливо, вже у найближчому майбутньому хворобу Альцгеймера лікуватимуть противірусними чи антибактеріальними препаратами.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Люди, які лише півгодини сплять удень, рідше потерпають від стрибків артеріального тиску і більш продуктивно працюють
Такого висновку дійшли вчені з Греції, дослідивши зміни фізіологічних параметрів майже 4000 осіб середнього віку, які потерпають від артеріальної гіпертензії.
Високий рiвень холестерину здатен знижувати щiльнiсть кiсткової тканини, адже перешкоджає утворенню нових клiтин -- такi новi данi про холестерин, озвученi веченими з медичного ц

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.