Посміхайтеся - це корисно!

Сьогодні - день народження смайла

Саме 19 вересня 1982 року Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Пітсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення. У ньому він  запропонувавпід час спілкування в мережі використовувати послідовність символів :-) як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя. Пізніше цей набір символів трансформувався у всім відомий "смайлик".

Відомо, що дитина вперше посміхається вже за кілька тижнів після народження. Це називають соціальною посмішкою, адже таким чином дитина несвідомо викликає прихильність до себе з боку дорослих (а це -- запорука її виживання).

Підраховано, що найчастіше діти посміхаються у віці до 5 років. А от дорослі чомусь роблять це вкрай рідко. Чому?

-- Посмішка є таким собі сигналом про настрій людини. Якщо людина усміхається, це означає, що у неї все гаразд. Натомість, людина без посмішки виглядає похмуро. Тож посмішка справді свідчить про гарний емоційний стан людини?

-- Посмішка, так само як сміх чи плач, є емоційною реакцією людини, -- каже Олена Головіна, гештальт-терапевт. -- Ці реакції є підсвідомими, тому їх важко стримати -- з власного досвіду кожен знає, як важко не сміятися, коли смішно, чи не плакати, коли щось викликає плач.

Щодо посмішки, то її легше контролювати. між тим, вона справді є зовнішнім сигналом для інших, що з нами коїться. Ніщо так не розповість оточенню про гарний настрій, як щира посмішка на обличчі.

Проте досить часто доводиться стикатися зі штучною, "натягнутою" посмішкою. Йдеться про людей, якi змушенi посмiхатися, скажiмо, через професiйнi вимоги -- це продавцi, працiвники готелiв, ресторанiв, стюардеси. Така професiйна посмiшка, яка має бути на обличчi протягом робочого дня незалежно вiд настрою, може призвести до депресiї, негативно позначитися на iмуннiй системi, викликати пiдвищення тиску. Саме тому щира посмiшка продовжує життя, а "натягнута" призводить до депресiї.

-- Яким чином посмішка може впливати на фізичне здоров'я?

-- Коли людина посміхається, задіюється близько 20 м'язiв обличчя, відповідно, пiдвищуюється тонус судин та шкiри. Цікаво, що різні посмiшки задiюють iншi групи м'язiв. Наприклад, при ввiчливiй, стриманiй посмiшцi скорочується великий  виличний м'яз, а широка радiсна посмiшка задiює коловий м'яз, який вiдповiдає за рух повiк. Отже, в результатi звичайної посмiшки в органiзмi посилюється циркуляцiя кисню, зникають зажими та спазми, послаблюється головний чи м'язевий бiль.

До того ж, доведено, що людина, яка часто посмiхається, хворiє набагато рiдше. Це пов'язано з тим, що посмішка активує вироблення ендорфінів (гормонів задоволення). Саме тому посмiшка позитивно дiє на психоемоцiйний стан -- вона розслаблює, заспокоює, дарує вiдчуття гармонiї. Людина, що часто посмiхається, менше потерпає вiд стресу та депресiй, вона рiдше хворiє на застуди та вiруснi захворювання, адже має сильнiший iмунiтет -- пiд час смiху активно продукуються антитiла.

І навіть навiть якщо на душi погано, психологи радять пiдiйти до дзеркала та спробувати посмiхнутися собi. Ця посмішка називається терапевтичною, яка  відрізняєтьcя від "вичавленої" тим, що спрямована собі, а не іншим.

-- Чому ж діти поспіхаються майже весь час, а дорослі -- вкрай рідко?

-- Для багатьох дорослих посмiшка -- давно забута навичка, обумовлена, скажiмо, суворим вихованням чи рiзноманiтними життєвими обставинами.

Якщо ви не пам'ятаєте, коли востаннє посмiхалися -- це сигнал, що час все змiнити. Зокрема, iснують психотерапевтичнi групи, де спецiалiсти повертають людям цю здатнiсть. Досить дiєвою є така вправа: обов'язково посмiхнiться собi зранку, щойно встали з лiжка, та ввечерi перед сном. Спочатку це буде важко, можливо для когось не матиме сенсу, але повiрте -- за два-три мiсяцi регулярних занять ви станете iншим. У вас з'явиться вiдчуття, що життя налагоджується.

 

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.