Кращими ліками від депресії визнано... книгу

Вчені з університету Глазго (Шотландія) протягом тривалого часу проводили такий експеримент: було запрошено 200 пацієнтів з діагностованою депресією, яких поділили на дві групи. Першу лікували медикаментозно (антидепресантами), другу -- за допомогою спеціалізованої літератури. В результаті з'ясувалося, що пацієнти з другої групи краще справлялися з депресією.

-- Як кажуть вчені, секрет у тому, що книга допомагає людині аналізувати себе, свій стан, змінювати мислення, а це -- ключ до вирішення проблем...

-- Саме на цьому базується бібліотерапія -- напрям, який колись використовували лише психіатри та психологи, а тепер така послуга є у багатьох бібліотеках каже Олена Лесечко, психолог Національної бібліотеки України для дітей. -- Його суть в тому, що завдяки спеціально підібраній літературі людина може подивитися на себе немов з боку, дізнатися про причини та перебіг депресії, тобто, займається сапопізнанням, самоосмисленням, самоаналізом. Причому впливати книгами можна на різні стадії депресії, і часом така вимушена самоосвіта дійсно є кращою, ніж прийом антидепресантів.

Адже кожна проблема потребує паузи для вирішення. А книга як раз дає таку паузу -- вона певним чином відволікає людину від депресивного стану, змушує "вмикати" раціональне мислення, через що емоційний стан відходить на другий план. Людина може провести певні паралелі, зробити висновки.

-- Для того, щоб позбутися депресії, треба читати лише спеціалізовну літературу, або підійде художня?

-- Загалом, це залежить від стадії депресії, характеру людини, віку тощо. Одному вистачає захопливого сюжету, щоб відволіктися, відірватися від реальності. А іншому треба розкласти все по поличках. Тому бібліотерапія заснована на індивідуальному підборі книг. Скажімо, якщо людина страждає від страхів, їй не можна читати книг-жахів, а якщо людина невпевнена у собі, їй потрібні книги з "войовничими" сюжетами.

Скажімо, для дітей краще за все підходить казкотерапія, для підлітків -- пригодницькі книжки, для молодих людей -- якась романтична література, а для людей середнього віку -- пізнавальна.

-- До речі, дуже ефективно бореться книга з дитячими психологічними проблемами, -- каже Лариса Лугова, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, ініціатор проекту бібліотерапії "Ковчег". -- Зараз досить розповсюдженим напрямом є казкотерапія, коли створюються казки під кожну проблемну ситуацію, з якою може стикнутися дитина. Наприклад, вона боїться темряви або зубного лікаря -- завдяки спеціальним казкам дитина немов проживає цю ситуацію разом з героєм, а потім долає її.

І, до речі, читати казки дітям можна вже з 6-місячного віку. Не думайте, що вони не розуміють -- вони схоплюють інтонацію, голос. А дітям шкільного віку обов'язково читайте на ніч хоча б 30 хвилин. У таких дітей формується міцний емоційний зв'язок з батьками, а у майбутньому вони рідше страждатимуть від дезадаптації у суспільстві та депресій.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.