Ран більше не буде!

Вчені навчилися загоювати рани за допомогою стовбурових клітин

Британські вчені відкрили новий спосіб використовувати стовбурові клітини, що може стати абсолютно новим методом лікування травм.

У статті, опублікованій в журналі ACS Nano, доктор Кетрін Беррі і професор Метью Долбі з Інституту молекулярної і системної біології Університету Глазго описують, як вони навчилися створювати і контролювати пучки стовбурових клітин для загоєння кісткової і хрящової тканин, повідомляє likar.info

Замість звичайного росту "удовжину" вчені створили об'ємні моделі для зрощуваннястовбурових клітин.Для досягнення цієї мети вони додали магнітні наночастинки вкожну стовбурову клітину. Потім, використовуючи магніт, вони за кілька годин змогли побудувати стійкі "кульки" з 10 тисяч стовбурових клітин, які видно неозброєним оком.

Завдяки спеціальному гелю, який за консистенцією був аналогічним кістковому мозку, в який помістили "кульки", вони протягом довгого часу не ділилися і зберігали форму без небажаних деформацій.

Потім отриману сукупність клітин помістили поряд з моделями травмованих хрящів, кісток і зв'язок. Клітини почали "мігрувати" в напрямку ушкоджень, розмножуватися і диференціюватися в такий спосіб, щоб затягнути рани і відновити початкові форми тканин. Так само, сподіваються вчені, вони поведуть себе і в організмі пораненої людини.

Як відомо, зазвичай стовбурові клітини зберігаються в кістковому мозку, поки організм не надсилає запит на регенерацію. Поза тілом управляти цими клітинами було складно, адже вони ділилися і розросталися випадковим чином.

Дктор Кетрін Беррі сказала: "Це дійсно дивовижне відкриття, яке використовує  досить простий і доступний метод, щоб вирощувати і підтримувати стовбурові клітини для лікування травмованих пацієнтів. Більш того, ми вже почали працювати з нашими шотландськими партнерами з онкологічних центрів, щоб подивитися на потенціал стовбурових клітин в боротьбі з лейкемією і раком молочної залози".

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Ризик захворіти на грип з важким ускладненням більший, аніж ризик стати жертвою коронавірусу з Китаю".
16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
14:58
Більшість інфікованих людей легко переносить захворювання, а діти майже не хворіють.
18:23
Найбільше сальних залоз на носі, лобі, підборідді, щоках, а також - на волосистій частині голови.
11:00
Мама дівчинки не може пробачити лікарям, що не призначили їй найважливіше обстеження, яке і вказало б на хромосомну аномалію.
15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
14:48
Середній вік життя таких дітей - 15 - 16 років. Симптоми захворювання можуть проявитися не одразу.
11:00
Віталій Маргалік розповідає про свої секрети здоров'я.
20:42
Лише кожна п'ята вилікувана від раку дитина, за даними ВООЗ, доживає до 19 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.