Якою є "норма" частоти головного болю? Самомасаж допоможе! Про це - у розмові з лікарем

Напевно, немає такої людини, котра б не знала, що таке головний біль. Нерідко ми навіть відчуваєм, чи цей біль надовго, чи швидко минеться. Притім мало хто прагне довідатись, з яких же причин болить голова. А виявляється, їх може бути безліч,  і саме від цього слід відштовхуватись, обираючи методи боротьби.

То чому починає боліти голова?

-- Буває первинний головний біль та вторинний. У першому варіанті біль пов"язаний лише з головою, у другому виникає внаслідок розвитку різних захворювань, -- пояснює Ірина Шваб, лікар-невропатолог, завідувач неврологічним відділенням.

Отже, до першої категорії належить, зокрема, головний біль напруги, що зустрічається найчастіше. Розвивається в будь-якому віці (здебільшого після 20 й до 50 років). Такі болі мають двобічний характер (наприклад, болить потилиця й лобна зона), турбують впродовж кількох днів, притім з"являється відчуття, ніби голова ниє, її стискає, а ще, ніби на голову надягнули шолом. Такий головний біль пов"язаний з поєднанням двох проблем -- шийно-грудного остеохондрозу й психо-емоційним перевантаженням.

Здебільшого в чоловіків (35 -- 50 років) у вечірній та нічний час виникає так званий кластерний біль голови. Має сверлячий інтенсивний характер, крім того виникає почервоніння й набряклість ока, сльозотеча, виділення з носа. Причини такої
проблеми досі не є вивченими, як і причини розвитіку пароксизмальної гемікранії (зустрічається в будь-якому віці), це напади головного болю, що локалізовуються в ділянці очного яблука й мають гострий сверлячий характер, тривають від кількох хвилин до двох годин. За добу таке може повторюватись до 30 разів.

Крім того головний біль може бути спровокований мігренню (спадкова хвороба, що частіше передається по жіночій лінії, може виникати з 10-річного віку). Характеризується нападами надзвичайно інтенсивного болю, що локалізовується в одній половині голови. Мігрень викликає нудоту, блювовту, світло- і
звукобоязнь.

-- Якими є причини вторинного головного болю?

-- Через підвищення артеріального тиску (мова про гіпертонію, що може спричинити гіпертонічний криз) подразнення й перерозтягнення зазнають судини головного мозку, в результаті чого розвивається біль голови (в даній ситуації біль є вираженням захисної реакції організму). Найбільш драматичним розвитком подій є головний біль, спровокований крововиливом (мова про інсульт), характерний
гострий початок, ніби хтось вдарив по голові.

Додайте інфекційні захворювання центральної нервової системи (менінгіт, енцефаліт), така проблема має поступовий характер розвитку й супроводжується підвищенням температури тіла, нудотою, блювотою, головним болем. Причиною частого головного болю може бути утворення в головному мозку (пухлини, кисти, абсцеси).

Ну і звісно ж, біль голови виникає при застуді та запальних процесах (таких як пневмонія, ангіна, запалення нирок, підшлункової залози). Тоді продукти життєдіяльності вірусів чи бактерій потрапляють в кровотік, що патологічно впливає на структуру судини, а тоді доходить до головного мозку. От і
виникає біль голови.

-- Чи варто пити знеболювальне, якщо раптом розболілась голова?

-- Є люди, в яких голова ніколи не болить, а потім раптом виникає біль. В таких випадках слід негайно звернутись до лікаря й пройти обстеження. Також слід виявити причину болю, якщо він  часто турбує. 

А якщо голова поболює один -- два рази на місяць й це не супроводжується важкими симптомами, можна прийняти знеболювальне (але не аналгін, його заборонено випускати в Європі через токсичний вплив на кістковий мозок та формулу крові), якщо немає протипоказів з боку шлунково-кишкового тракту.

Якщо біль виник внаслідок напруження (головний біль напруги),  злегка промасажуйте комірцеву зону, можна притім навіть скористатись маззю з зігрівальною дією. Крім того на скронях можна розстерти краплю ефірної олійки (допоможе лавандова, м"ятна). Але перш за все варто поміряти артеріальний тиск, бо голова може відреагувати болем на зниження тиску, тоді можна випити горнятко кави. При підвищенні тиску помасажуйте шию, особливо в ділянці початку волосистої частини голови (там точки виходу нервів). 

А головне, пам"ятайте, при появі головного болю терба відпочити!
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.