Виявлено суперзахист від грипу

Вчені довели, що гормон прогестерон запобігає небезпечним ускладненням грипу

Як виявилося, підвищені дози прогестерону призводять до збільшення вироблення клітинами легень білка амфірегуліна, який має захисний ефект, повідомляє УНІАН.

Дослідникам з Університету Джона Хопкінса (США) вдалося показати, що прогестерон здатен запобігти небезпечним ускладненням вірусу грипу і сприяє швидкій регенерації тканин легенів. Такі дані отримані під час експериментів на самицях мишей.

У ході дослідження в тіло мишей поміщали спеціальний імплант, що виділяє прогестерон. Потім тварин інфікували вірусом грипу. Гризуни з контрольної групи отримували свою дозу інфекції, однак жодну попередню прогестеронову терапію не проходили. При порівнянні наслідків захворювання в обох групах вчені виявили однозначний захисний ефект прогестерону.

Миші, які приймали відповідне превентивне лікування, демонстрували швидке покращення функції легень, та й сама шкода, заподіяна органам дихання, була не такою вираженою, як у самиць з контрольної групи. Як виявилося, підвищені дози прогестерону призводять до збільшення виробництва клітинами легень білка амфірегуліна, що в кінцевому підсумку і забезпечує захисний ефект. Вчені планують виявити аналогічний вплив прогестерону у жінок.


Наша довідка: прогестерон -- статевий гормон, який синтезується у жовтому тілі жіночих яєчників. Разом з естрадіолом регулює менструальний цикл у жінок, а також бере участь у зачатті та настанні вагітності.

Саме під дією прогестерону слизова оболонка матки набуває здатність до імплантації заплідненої яйцеклітини. При відсутності заплідненої яйцеклітини жовте тіло атрофується, а синтез прогестерону зменшується.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.