Виявлено суперзахист від грипу

Вчені довели, що гормон прогестерон запобігає небезпечним ускладненням грипу

Як виявилося, підвищені дози прогестерону призводять до збільшення вироблення клітинами легень білка амфірегуліна, який має захисний ефект, повідомляє УНІАН.

Дослідникам з Університету Джона Хопкінса (США) вдалося показати, що прогестерон здатен запобігти небезпечним ускладненням вірусу грипу і сприяє швидкій регенерації тканин легенів. Такі дані отримані під час експериментів на самицях мишей.

У ході дослідження в тіло мишей поміщали спеціальний імплант, що виділяє прогестерон. Потім тварин інфікували вірусом грипу. Гризуни з контрольної групи отримували свою дозу інфекції, однак жодну попередню прогестеронову терапію не проходили. При порівнянні наслідків захворювання в обох групах вчені виявили однозначний захисний ефект прогестерону.

Миші, які приймали відповідне превентивне лікування, демонстрували швидке покращення функції легень, та й сама шкода, заподіяна органам дихання, була не такою вираженою, як у самиць з контрольної групи. Як виявилося, підвищені дози прогестерону призводять до збільшення виробництва клітинами легень білка амфірегуліна, що в кінцевому підсумку і забезпечує захисний ефект. Вчені планують виявити аналогічний вплив прогестерону у жінок.


Наша довідка: прогестерон -- статевий гормон, який синтезується у жовтому тілі жіночих яєчників. Разом з естрадіолом регулює менструальний цикл у жінок, а також бере участь у зачатті та настанні вагітності.

Саме під дією прогестерону слизова оболонка матки набуває здатність до імплантації заплідненої яйцеклітини. При відсутності заплідненої яйцеклітини жовте тіло атрофується, а синтез прогестерону зменшується.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.