Різниця мала, але дуже важлива

Розроблено спосіб відрізнити старечу деменцію (недоумкуватість) від хвороби Альцгеймера

Американські вчені розробили метод, що дозволяє більш точно діагностувати і розрізняти деменцію з тільцями Леві від хвороби Альцгеймера або хвороби Паркінсона.

Дослідники медичного центру при Університеті штату Огайо провели порівняльний аналіз історій хвороби 21 пацієнта з деменцією з тільцями Леві, 21 пацієнта з хворобою Альцгеймера і 21 пацієнта з хворобою Паркінсона, повідомляє likar.info. Всі учасники були ретельно підібрані за статтю, віком, расовою приналежністю, рівнем освіти, ступенем поведінкових порушень, ураження когнітивних і рухових функцій.

Дослідники встановили, що для пацієнтів з деменцією з характерні специфічні порушення когнітивного профілю (порушення відновлення пам'яті і труднощі зорово-просторової орієнтації). При цьому захворюванні відзначаються також порушення постави і балансу, нестабільність при ходьбі. У таких пацієнтів, у порівнянні з хворими на Альцгеймера, менше виражені прояви амнезії і дезорієнтації.

У пацієнтів з деменцією Леві частіше, ніж при хворобах Альцгеймера чи Паркінсона, спостерігаються стани сонливості в денний час, когнітивні та поведінкові коливання і синдром обструктивного апное сну.

При деменції з тільцями Леві характерні проблеми з ходою (скутість), труднощі віртуальної обробки, втрата пам'яті. Крім того, нерідкі випадки візуальних галюцинацій. Розумова деградація починає проявлятися після 60 років і прогресує також, як при хворобі Альцгеймера.
Як стверджують дослідники, причиною деменції з тільцями Леві є набори білків (альфа-синуклеїну), що акумулюються у великій кількості в головному мозку. Токсичні альфа-сінуклеінові білки, не характерні для хвороби Альцгеймера і Паркінсона, накопичуються поступово, впливаючи на певні ділянки мозку. Цим пояснюються унікальні клінічні симптоми хвороби і саме її перебіг.

Як зазначив доктор Дуглас Счейр, директор відділу когнітивної неврології в медичному центрі Векснер і керівник дослідження, оскільки лікування та прогноз для кожного з цих станів є різними, важливо правильно діагностувати пацієнта з самого початку.

 

Наша довідка:

Коркова (кортикальна) деменція -- більше половини випадків становить хвороба Альцгеймера, яка розвивається у людей похилого віку після 60-65 років, хоча трапляється й рання форма захворювання. Кортикальна деменція характеризується забудькуватістю і провалами в пам'яті, які нерідко заповнюються фантастичними вигадками хворого.

Підкіркова (субкортикальна) деменція -- трапляється при хворобі Паркінсона, ураженнях судин головного мозку, прогресуючому паралічі. Хворі з цим видом деменції страждають на забудькуватість, апатію, сповільненість мислення, порушення рухів.

Корково-підкіркова (деменція з тільцями Леві) становить 30% усіх випадків деменцій. Захворювання характеризується прогресуючою втратою пам'яті, мовлення і мислення, що супроводжуються сплутаністю свідомості і зоровими галюцинаціями.

 

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.