ГРЗ у дитини? Це добре!

Виявляється, осінні застуди корисні -- вони тренують імунну систему дитини, готуючи її до зимових епідемій

Кожна мама знає: коли дитина хворіє, нічого доброго в цьому нема. Проте медики іншої думки. Осінні застуди є своєрідним тренуванням для імунної системи -- вони змушують її мобілізуватися і бути готовою для зустрічі з більш небезпечними вірусами грипу.

 

Виходить, дитині навіть корисно похворіти восени. А чи є якийсь ліміт? Бо ж дитина, яка не вилазить з застуд, навряд чи зміцнює імунітет. Про це розповідає сайту "Добрий лікар" Володимир Родіонов, науковий спiвробiтник вiддiлення проблем здорової дитини та преморбiтних (передхворобливих) станiв Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України.

-- Перші холоди -- і вже пішла хвиля ГРЗ у дитячих садках та школах. Так треба?

-- Формування імунітету починається у перші хвилини життя, коли дитина отримує перші краплі молозива матері. Доки матір готує дитину, вона передає їй свої антитіла. Але коли грудне вигодовування закінчується, імунна система починає боротися з інфекціями самостійно. І доки дитина сидить вдома, ситуація ще більш-менш під контролем. Але досить віддати її до садка, як дитина починає хворіти дуже часто. Це відбувається тому, що імунітет стикається з незнайомими. для нього інфекціями, принесеними іншими дітьми з інших квартир.

І це необхідно -- долаючи кожну з них, імунітет лише зміцнюється. Діти повинні хворіти -- лише таким чином незріла імунна система формується, удосконалюється. Але за умови, що вона не виснажується постійними хворобами. Якщо дитина не вилазить із шмарклів, це вказує на зниження імунітету.

-- А скільки разів дитина може хворіти, так би мовити, "за розкладом"?

-- Загалом, є такi норми: якщо дитина до року має ГРЗ понад 4 рази на рiк, дiти вiд 1 до 3 рокiв -- понад 6 разiв, дiти вiд 3 до 5 рокiв -- понад 5 разiв, а дiти вiд 5 рокiв -- понад 4 разiв на рiк, їх вiдносять до категорії "часто хворіюча дитина", про що ставлять відповідну позначку у медичній картці.

До цiєї ж категорiї вiдносяться дiти, в яких ГРЗ мають затяжний характер -- температура може бути нормальною, але постiйно тече з носу, болить горло чи вухо, дитина квола, бліда.

-- А як бути з осінніми застудами -- вони справді корисні?

-- Вони дозволяють імунній системі, яка влітку дрімала, знову прийти в тонус. Адже попереду -- довга зима з грипом та ангінами. Проте це не означає, що не треба реагувати, якщо дитина захворіла. Допоможіть імунній системі: чай з малиною, калиною, морс з журавлини, настій шипшини, мед, лимон, апельсини, часник, цибуля добре піднімають імунітет. Двiчi на рiк (восени та навеснi) варто пропити курс комплексних вiтамiнiв.

Не треба боятися загартовувати дiтей, що часто хворiють. На першому роцi життя кожне купання завершуйте обливанням водою, температура якої на 1-2 градус нижча. Дiтям до трьох рокiв можна обливати стопи та кистi рук прохолодною водою, а старшим -- закiнчувати ванну прохолодним душем. Прекрасний  загартовувальний ефект має обтирання мокрим рушником до легкого почервонiння.

І ще дуже важливий момент: пiсля перенесеної вiрусної iнфекцiї дитину не варто вести у садок чи школу ще протягом 7-10 днiв. Якщо спала температура та перестало текти з носу, це ще не означає, що дитина повнiстю здорова. Часто батьки роблять  помилку, вiддаючи до колективу вже за кiлька днiв. Iмунна система зустрiчає нового збудника, але є заслабкою, щоб боротися з ним, i дитина знову починає хворiти.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.