Такий молодий, а вже сивий...

Як би ми цього не уникали, та у кожного настане день, коли він виявить свою першу сиву волосину...

Між цим, цей процес є фізіологічним, і сприймати його треба спокійно. Інша справа -- якщо волосся починає сивіти зарано. А коли це має бути "в нормі"? Чи можна боротися з посивінням, крім фарб? От що радить сайту “Добрий лікар” Жанна Приходько, лікар-дерматокосметолог вищої категорії.

-- Коли слід очікувати на появу першої сивини?

-- Зазвичай перші сиві волосинки з'являютсья у 30-35 років. Щоправда, буває, що цей процес починається раніше -- тоді це вважається раннім посивінням. Це може бути ознакою певних проблем. Зокрема, порушення роботи кишківника,  підшлункової залози, печінки, захворювання щитоподібної залози, гормональних розладів тощо. Крім того, рання сивина може вказувати на хронiчнi захворювання серцево-судинної системи, коли спазмуються судини головного мозку.

Раннє посивiння спричиняють й стреси -- нервовий зрив чи переляк може спазмувати судини, що живлять коренi волосся. А якщо людина перебуває у станi хронiчного стресу та перевтоми, погiршується постачання кровi та кисню до шкiри голови, i волосся втрачає пiгмент. Раннє посивіння може бути й спадковим. Врешті, завчасна сивина може з'явитися у тих, хто захоплюється безбiлковими дiєтами -- це стосується, насамперед, жiнок.

-- Чому волосся взагалі сивiє?

-- Це стається внаслiдок погiршення роботи у волосяних цибулинах. Вiд цього страждають клiтини меланоцити, якi й виробляють пiгменти, що надають волоссю його природнього кольору. Під мікроскопом сива волосина нагадує трубку, наповнену повітрям замість пігменту.

-- Чи можна сповiльнити посивiння?

-- Часто посивіння пов'язано з браком певних мікроелементів. Тому велике значення має харчування. Необхідна волоссю мідь мiститься у мигдалi, бiлокачаннiй капустi, буряку, картоплi, лимонi. Перешкоджають сивинi продукти, багатi на цинк: гриби, цибуля, дрiжджi, злаки, боби, какао та гарбузове насiння. Багато корисних мiкроелементiв є в абрикосах, бананах, виноградi, вишнi, волоських та лiсових горiхах, морквi, морепродуктах, яблуках та гарбузi. А у пророслiй пшеницi, мигдалi, авокадо, кунжутi та сирах мiститься тирозiн -- речовина, безпосередньо вiдповiдальна за пiгментацiю волосся. А якщо вживати продукти, багаті на залізо (червоні яблука, гранати, м'ясо, печінка, гречка), волосся буде темнішим та густішим.

Крiм внутрiшнього вживання, можна пiдживити волосся й ззовнi. У коренi волосся втирають сiк цибулі. Непоганий такий рецепт: жовток одного яйця змiшують з чайною ложкою касторової чи оливкової олiї та додають трохи коньяку або меду -- таку маску наносять на 15 хвилин i змивають вiдваром ромашки. При посивiннi у коренi волосся втирайте вiдвар кропиви, мати-й-мачухи, шишок хмiлю, коренiв аiру. Крiм лiкувальної дiї трав, пiд час втирання вiдбувається механiчний масаж голови, що також корисно для волосся.

-- Чи можна якось замаскувати сивину, крiм використання фарб?

-- Є природнi засоби, якими користувалися нашi бабусi. Так, досить добре зафарбовує сивину вiдвар лушпиння цибулi. Непоганий ефект дає вiдвар кори дубу. Можна сполiскувати сиве волосся настоєм мiцного чаю.

Цікаво знати

Найпізніше сивіють представники негроїдної раси -- у віці 45 років. А найскорше -- азіати (30-34 роки). Швидше сивіє волосся у блондинок, хоча сивина у них менш помітна. Сивина спочатку "бере" скроні, потім тім'я та потилицю. У 55 років сивими є 50% волосся...

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.