Дихати ротом - все одно що їсти носом

29 вересня своє професiйне свято вiдзначають лiкарi оториноларингологи, бiльш вiдомi як ЛОРи. Цi лiкарi - спецiалiсти з "вуха-горла-носу". Тобто, саме тих органiв, через якi потрапляє бiльшiсть iнфекцiй та вiрусiв. Адже найпершi прояви сезонних ГРЗ -- нежить, пчихання, бiль у горлi.

 

Цiкаво, як можна змiцнити цю “лiнiю оборони”?

-- Медики вже фiкусують збiльшення рiвня захворюваностi на грип та ГРЗ. Оскiльки сезоннi застуди атакують нас через нiс та горло, можливо, є якiсь методи захисту?

-- Вiруси, що спричиняють грип та ГРЗ, передаються вiд однiєї людини до iншої повiтряно-крапельним шляхом -- тобто, при розмовi, кашлi, чиханнi, -- пояснює  Юрiй Мiтiн, професор, заслуженмй дiяч  науки i технiки України, академік Української академії наук. -- Причому вiрус може легко подолати вiдстань у кiлька метрiв, осiдаючи на дрiбних краплинах вологи. Тому найбiльше "шансiв" захворiти у мiсцях масового скупчення людей -- у громадському транспортi, шкiльних чи робочих колективах.

Потрапивши у верхнi дихальнi шляхи, вiрус починає активно розмножуватися, тому головне -- не дати йому можливостi осiсти на слизових оболонках. Для цього пийте бiльше теплої рiдини -- часто вiрус осiдає у горлi, а дробне пиття змиває його у шлунок, де вiн гине у кислому середовищi. Також доречно для профілактики промивати нiс солоною водою. У склянцi розчиняють третину чайної ложки солi та додають 1-2 краплi йоду, пiсля чого полоскають горло та промивають нiс. Рiдину  втягують однiєю нiдзрею, а випускають через горло.

Проте не всiм вдається така процедура, тому краще придбати аптечнi форми очищеної морської води. Цi спреї простi у застосуваннi -- вони розпилюють солону воду на слизову оболонку носу. Такi процедури варто робити зранку перед виходом з дому та ввечерi, коли повернетеся додому.

-- Найчастiше до ЛОРiв звертаються у гострому станi -- заболiло горло, щось "стрiльнуло" у вусi... А коли ще треба обов'язково показатися лiкарю?

-- Насамперед, при затяжному нежитi. Якщо вiн триває понад 10 днiв, це може призвести до розвитку запалення навколоносових пазух (гаймориту, фронтиту) чи середнього вуху (отиту). Загалом, якщо порушене носове дихання, i людина змушена дихати ротом, це вже привiд звернутися до спецiалiста. Адже як казали йоги:  дихати ротом -- все одно що їсти носом. Це неприродньо i навiть небезпечно.

Зокрема, проходячи через нiс, повiтря зiгрiвається та очищається. До того ж, доведено, що пiд час дихання ротом мозок недоотримує кисень, вiд гiпоксiї страждають i нервовi клiтини. Наприклад, школярi iз постiйним нежитем гiрше вчаться, мають гiршу пам'ять тощо. Тому якщо не можете справитися з банальним нежитем, вам до ЛОРа.

 

 

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.