Дихати ротом - все одно що їсти носом

29 вересня своє професiйне свято вiдзначають лiкарi оториноларингологи, бiльш вiдомi як ЛОРи. Цi лiкарi - спецiалiсти з "вуха-горла-носу". Тобто, саме тих органiв, через якi потрапляє бiльшiсть iнфекцiй та вiрусiв. Адже найпершi прояви сезонних ГРЗ -- нежить, пчихання, бiль у горлi.

 

Цiкаво, як можна змiцнити цю “лiнiю оборони”?

-- Медики вже фiкусують збiльшення рiвня захворюваностi на грип та ГРЗ. Оскiльки сезоннi застуди атакують нас через нiс та горло, можливо, є якiсь методи захисту?

-- Вiруси, що спричиняють грип та ГРЗ, передаються вiд однiєї людини до iншої повiтряно-крапельним шляхом -- тобто, при розмовi, кашлi, чиханнi, -- пояснює  Юрiй Мiтiн, професор, заслуженмй дiяч  науки i технiки України, академік Української академії наук. -- Причому вiрус може легко подолати вiдстань у кiлька метрiв, осiдаючи на дрiбних краплинах вологи. Тому найбiльше "шансiв" захворiти у мiсцях масового скупчення людей -- у громадському транспортi, шкiльних чи робочих колективах.

Потрапивши у верхнi дихальнi шляхи, вiрус починає активно розмножуватися, тому головне -- не дати йому можливостi осiсти на слизових оболонках. Для цього пийте бiльше теплої рiдини -- часто вiрус осiдає у горлi, а дробне пиття змиває його у шлунок, де вiн гине у кислому середовищi. Також доречно для профілактики промивати нiс солоною водою. У склянцi розчиняють третину чайної ложки солi та додають 1-2 краплi йоду, пiсля чого полоскають горло та промивають нiс. Рiдину  втягують однiєю нiдзрею, а випускають через горло.

Проте не всiм вдається така процедура, тому краще придбати аптечнi форми очищеної морської води. Цi спреї простi у застосуваннi -- вони розпилюють солону воду на слизову оболонку носу. Такi процедури варто робити зранку перед виходом з дому та ввечерi, коли повернетеся додому.

-- Найчастiше до ЛОРiв звертаються у гострому станi -- заболiло горло, щось "стрiльнуло" у вусi... А коли ще треба обов'язково показатися лiкарю?

-- Насамперед, при затяжному нежитi. Якщо вiн триває понад 10 днiв, це може призвести до розвитку запалення навколоносових пазух (гаймориту, фронтиту) чи середнього вуху (отиту). Загалом, якщо порушене носове дихання, i людина змушена дихати ротом, це вже привiд звернутися до спецiалiста. Адже як казали йоги:  дихати ротом -- все одно що їсти носом. Це неприродньо i навiть небезпечно.

Зокрема, проходячи через нiс, повiтря зiгрiвається та очищається. До того ж, доведено, що пiд час дихання ротом мозок недоотримує кисень, вiд гiпоксiї страждають i нервовi клiтини. Наприклад, школярi iз постiйним нежитем гiрше вчаться, мають гiршу пам'ять тощо. Тому якщо не можете справитися з банальним нежитем, вам до ЛОРа.

 

 

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:00
Іноді людина почувається схмелілою, але не здогадується, що знаю. Стан сп'яніння без вживання алкоголю називається синдромом автопивоварні.
13:00
Який орган старіє найпершим, яка шкідлива звичка найбільше спричиняє до старіння організму і чому дехто вже в 30 почувається, як у 60?
17:00
Деякі добавки, які є в цьому виробі, здатні провокувати алергію, мігрень і навіть безсоння.
16:00
Цю хворобу називають загадковою. При ній категорично протипоказані спиртне та стреси.
16:00
Гарячка у перші дні застуди чи грипу - саме через них. І саме вони дають час імунній системі активізуватися та виробити власні клітини для прицільного знищення вірусу.
20:20
За калорійністю пів склянки насіння можна порівняти з плиткою шоколаду, а склянку - з батоном або порцією шашлику зі свинини, кажуть дієтологи.
15:35
105-річна Ганна Микитин досі сама куховарить, пере та рубає дерев'яні скіпки для печі.
16:00
“Нещодавно я став всеукраїнським чемпіоном з метання диска та ядра", - каже він.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.