Лікар назвав засіб, який найкраще зміцнює імунітет

Восени багато хто замислюється, як зміцнити імунітет. Адже вже почався сезон вірусних інфекцій, а невдовзі до них приєднається грип. Цікаво, чи можна якось “підняти” імунітет?

 

-- Можна, але але не вживанням часнику кілограмами, а налагодженням харчування, -- вважає Борис Скачко, лікар з 20-річним стажем, автор системного методу лікування та реабілітації. -- Імунітет народжується у кишково-шлунковому тракті.  Якщо харчування правильне, людина отримує достатню кількість білків, які у печінці синтезуються в імуноглобуліни А, які й перешкоджають розмноженню вірусів і бактерій.

Але печінка не може продукувати відповідні клітини без вітаміну А. Тому обов'язково їжте білкові продукти (м'ясо, яйця, молоко), а вітамін А міститься у морквi та гарбузi, у буряку, тому наш український борщ, та ще й з часником, -- прекрасний природнiй засiб для пiдняття iмунiтету. А замiсть олiв'є робiть вiнегрети -- там i морква, i буряк.

Цибуля та часник мають щодня бути присутнiми на столi. Це природні імуномодулятори, як і імбир, куркума, хрін, гірчиця. Вживаючи їх, ви підвищуєте імунітет та вбиваєте патогенних мікроорганізмів у кишківнику.

Відомо, що для роботи імунної системи потрібен вітамін С -- але не треба їсти його пачками та кілограмами. Ми запаслися ним улiтку, коли їли свiжi овочi, фрукти, ягоди (печiнка має здатнiсть накопичувати його на 4-6 мiсяцiв наперед), а зараз просто налагодьте харчування так, щоб будь-якi свiжi овочi та фрукти були щодня на столі.

Не останню роль у формуванні імунної відповіді відіграє вітамін D. Тож  обов'язково гуляйте на свіжому повітрі та лапайте сонячні  промені.

І ще: їсти треба не 2 рази на день, а 4-5 з перервами у чотири години. Порція має бути такою, щоб помістилася у двох ваших долонях. Це важливо, адже той, хто їсть два рази на день, насправді не економить, а витрачає гроші на нездоров'я.

-- Деякі лікарі радять пити для підняття імунітету імуностимулятори -- жень-шень, елеутерокок, ехінацею. Що скажете?

-- Усі медикаментознi препарати допомагають лише короткотермiново -- доки їх п'єш. Та й iмунна система не гумова -- вона не може постiйно працювати у режимi повної бойової готовностi. Так її можна загнати, й захист впаде до нуля.

Недоречно вживати ці препарати "про всяк випадок". А от під час епідемій, коли є підвищений ризик заразитися, вони будуть ефективними, проте пити їх можна не більше 2-3 тижнів. Починати треба з малих доз, пiдвищуючи їх раз на тиждень. А якщо людина раптом почне приймати великi дози, настане зворотня реакцiя -- пригнiчення iмунiтету.

Загалом, не можна підняти імунітет помахом чарівної палички або диво-пігулкою. Імунітет людини напряму залежить вiд того, що i як вона їсть, а наше завдання -- зебезпечити iмуннiй системi матерiал та можливiсть виконувати свою роботу.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:40
За даними ВООЗ, 40% дітей у віці 14 - 18 років систематично вживають cпиртне.
15:52
Про використання ладану під час богослужіння йдеться ще у Старому Заповіті.
14:25
Чи справді малюкові потрібен такий ранній розвиток? Наскільки успішними стають у дорослому житті вундеркінди?
17:17
За останній рік новоутворення досягло такого розміру, що жінка не могла самостійно ходити.
19:50
Нестача цього продукту в раціоні призводить до багатьох проблем, кажуть медики.
18:12
"На 70 - 80% вони складаються зі солi", - каже експертка.
14:45
У якому віці найчастіше народжують українки? Які наслідки пізнього материнства? Які тенденції у Європі?
11:09
У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, як діяти пацієнтам у непередбачуваних випадках.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.