Лікар назвав засіб, який найкраще зміцнює імунітет

Восени багато хто замислюється, як зміцнити імунітет. Адже вже почався сезон вірусних інфекцій, а невдовзі до них приєднається грип. Цікаво, чи можна якось “підняти” імунітет?

 

-- Можна, але але не вживанням часнику кілограмами, а налагодженням харчування, -- вважає Борис Скачко, лікар з 20-річним стажем, автор системного методу лікування та реабілітації. -- Імунітет народжується у кишково-шлунковому тракті.  Якщо харчування правильне, людина отримує достатню кількість білків, які у печінці синтезуються в імуноглобуліни А, які й перешкоджають розмноженню вірусів і бактерій.

Але печінка не може продукувати відповідні клітини без вітаміну А. Тому обов'язково їжте білкові продукти (м'ясо, яйця, молоко), а вітамін А міститься у морквi та гарбузi, у буряку, тому наш український борщ, та ще й з часником, -- прекрасний природнiй засiб для пiдняття iмунiтету. А замiсть олiв'є робiть вiнегрети -- там i морква, i буряк.

Цибуля та часник мають щодня бути присутнiми на столi. Це природні імуномодулятори, як і імбир, куркума, хрін, гірчиця. Вживаючи їх, ви підвищуєте імунітет та вбиваєте патогенних мікроорганізмів у кишківнику.

Відомо, що для роботи імунної системи потрібен вітамін С -- але не треба їсти його пачками та кілограмами. Ми запаслися ним улiтку, коли їли свiжi овочi, фрукти, ягоди (печiнка має здатнiсть накопичувати його на 4-6 мiсяцiв наперед), а зараз просто налагодьте харчування так, щоб будь-якi свiжi овочi та фрукти були щодня на столі.

Не останню роль у формуванні імунної відповіді відіграє вітамін D. Тож  обов'язково гуляйте на свіжому повітрі та лапайте сонячні  промені.

І ще: їсти треба не 2 рази на день, а 4-5 з перервами у чотири години. Порція має бути такою, щоб помістилася у двох ваших долонях. Це важливо, адже той, хто їсть два рази на день, насправді не економить, а витрачає гроші на нездоров'я.

-- Деякі лікарі радять пити для підняття імунітету імуностимулятори -- жень-шень, елеутерокок, ехінацею. Що скажете?

-- Усі медикаментознi препарати допомагають лише короткотермiново -- доки їх п'єш. Та й iмунна система не гумова -- вона не може постiйно працювати у режимi повної бойової готовностi. Так її можна загнати, й захист впаде до нуля.

Недоречно вживати ці препарати "про всяк випадок". А от під час епідемій, коли є підвищений ризик заразитися, вони будуть ефективними, проте пити їх можна не більше 2-3 тижнів. Починати треба з малих доз, пiдвищуючи їх раз на тиждень. А якщо людина раптом почне приймати великi дози, настане зворотня реакцiя -- пригнiчення iмунiтету.

Загалом, не можна підняти імунітет помахом чарівної палички або диво-пігулкою. Імунітет людини напряму залежить вiд того, що i як вона їсть, а наше завдання -- зебезпечити iмуннiй системi матерiал та можливiсть виконувати свою роботу.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.