Робити це раз на півроку - і крапка!

15 жовтня -- Всесвітній день боротьби з раком грудей

Рак молочної залози -- одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. У групі ризику — жінки, які досягли 40-річного віку. Але під загрозою будь-яка жінка...

Тому усi жiнки повиннi хоча б раз на пiвроку проходити звичайний огляд у гiнеколога, яки включає в себе i обстеження молочних залоз, а за потреби робити УЗД. А от жiнкам пiсля 40 рокiв потрiбно проходити мамографiчне обстеження, навіть якщо жiнка не має нiяких скарг

-- На жаль, ця патологiя й надалi посiдає перше мiсце серед онкозахворюваностi жiнок, -- каже Володимир Фесюк, лiкар-онколог вищої категорiї. -- Наприклад, в Українi щороку виявляють 16 тисяч випадкiв захворювання (близько 8 тисяч жiнок помирають). Проте кiлькiсть онкохворих жiнок зростає i в Європi та Америцi. Наприклад, в Європi виявляють 180 тисяч нових випадкiв захворювання на рак молочної залози на рiк, у США -- 130 тисяч. Загалом, у свiтi реєструють мiльйон нових випадкiй щороку, 600 тисяч з них, на жаль, гинуть.

Однак, на вiдмiну вiд розвинених країн, нашi жiнки здебiльшого звертаються до лiкаря, коли хвороба вже занедбана -- таке вiдбувається у 30% випадкiв. Адже жiночi груди є органом-мiшенню, й будь-якi гормональнi порушення в жiночому органiзмi позначаються насамперед на персах. Особливо шкiдливi для грудей стреси, жирна та калорiйна їжа, травми, гормональнi зрушення та шкiдливi звички.

До речi, рак молочної залози є справжнiм бичем розвинутих країн. Це пов'язано з тим, що там дуже низький рiвень народжуваностi, жiнки народжують пiзно, вiдмовляються вiд грудного вигодовування. До того ж, значна кiлькiсть жiнок безконтрольно приймає гормональнi контрацептиви, мають шкiдливi звички. Для порiвняння: у країнах Сходу, де жiнки народжують багато дiтей, кiлькiсть випадкiв раку молочної залози набагато менша.

-- Як розпізнати хворобу?

-- Кожній жінці двiчi на рiк необхiдно проходити обстеження грудей у спеціаліста, а раз на мiсяць — самообстеження, яке має відбутися на 3-5 день пiсля закiнчення мiсячних Крім того, жінкам до 40 років слід регулярно робити УЗД молочних залоз, пiсля 40 рокiв -- мамографiчне обстеження.

-- А що можна побачити пiд час таких обстежень?

-- Наприклад, при мамографiї можливо виявити навiть мiкрокальцинати  (ущiльнення дуже малого розмiру, що складаються з вiдкладень кальцiю), якi неможливо виявити при пальпацiї. Такi скупченння можуть свiдчити про початок злоякiсних новоутворень у грудях. Тому при виявленнi мiкрокальцинатiв  обов'язково роблять бiопсiю та дослiджують клiтини.

УЗД також дає можливiсть побачити найменшi "вузлики". Крiм того, iснує ще один сучасний метод обстеження грудей -- це магнiтно-резонансна томографiя. Її використовують тодi, коли природа знайдених новоутворень викликає сумнiви. МРТ зможе вiдповiсти на питання, добро- чи злоякiсна це пухлина.

-- Чи завжди вузлик у грудях означає рак?

-- Вузлики чи ущiльнення можуть бути проявом мастопатiї, фiброаденоми,  кистозних утворiв або ж онкологiї. Найчастiше це саме доброякiснi утворення, проте вони можуть призвести до переродження. До речi, новоутвори можуть з'явитися як лише в однiй, так i в обох залозах. Тому наявнiсть ущiльнення, перiодичнних болiв (особливо у другiй половинi циклу), почервонiння, видiлення з соскiв мають стати приводом для консультацiї.


  

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.