Робити це раз на півроку - і крапка!

15 жовтня -- Всесвітній день боротьби з раком грудей

Рак молочної залози -- одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. У групі ризику — жінки, які досягли 40-річного віку. Але під загрозою будь-яка жінка...

Тому усi жiнки повиннi хоча б раз на пiвроку проходити звичайний огляд у гiнеколога, яки включає в себе i обстеження молочних залоз, а за потреби робити УЗД. А от жiнкам пiсля 40 рокiв потрiбно проходити мамографiчне обстеження, навіть якщо жiнка не має нiяких скарг

-- На жаль, ця патологiя й надалi посiдає перше мiсце серед онкозахворюваностi жiнок, -- каже Володимир Фесюк, лiкар-онколог вищої категорiї. -- Наприклад, в Українi щороку виявляють 16 тисяч випадкiв захворювання (близько 8 тисяч жiнок помирають). Проте кiлькiсть онкохворих жiнок зростає i в Європi та Америцi. Наприклад, в Європi виявляють 180 тисяч нових випадкiв захворювання на рак молочної залози на рiк, у США -- 130 тисяч. Загалом, у свiтi реєструють мiльйон нових випадкiй щороку, 600 тисяч з них, на жаль, гинуть.

Однак, на вiдмiну вiд розвинених країн, нашi жiнки здебiльшого звертаються до лiкаря, коли хвороба вже занедбана -- таке вiдбувається у 30% випадкiв. Адже жiночi груди є органом-мiшенню, й будь-якi гормональнi порушення в жiночому органiзмi позначаються насамперед на персах. Особливо шкiдливi для грудей стреси, жирна та калорiйна їжа, травми, гормональнi зрушення та шкiдливi звички.

До речi, рак молочної залози є справжнiм бичем розвинутих країн. Це пов'язано з тим, що там дуже низький рiвень народжуваностi, жiнки народжують пiзно, вiдмовляються вiд грудного вигодовування. До того ж, значна кiлькiсть жiнок безконтрольно приймає гормональнi контрацептиви, мають шкiдливi звички. Для порiвняння: у країнах Сходу, де жiнки народжують багато дiтей, кiлькiсть випадкiв раку молочної залози набагато менша.

-- Як розпізнати хворобу?

-- Кожній жінці двiчi на рiк необхiдно проходити обстеження грудей у спеціаліста, а раз на мiсяць — самообстеження, яке має відбутися на 3-5 день пiсля закiнчення мiсячних Крім того, жінкам до 40 років слід регулярно робити УЗД молочних залоз, пiсля 40 рокiв -- мамографiчне обстеження.

-- А що можна побачити пiд час таких обстежень?

-- Наприклад, при мамографiї можливо виявити навiть мiкрокальцинати  (ущiльнення дуже малого розмiру, що складаються з вiдкладень кальцiю), якi неможливо виявити при пальпацiї. Такi скупченння можуть свiдчити про початок злоякiсних новоутворень у грудях. Тому при виявленнi мiкрокальцинатiв  обов'язково роблять бiопсiю та дослiджують клiтини.

УЗД також дає можливiсть побачити найменшi "вузлики". Крiм того, iснує ще один сучасний метод обстеження грудей -- це магнiтно-резонансна томографiя. Її використовують тодi, коли природа знайдених новоутворень викликає сумнiви. МРТ зможе вiдповiсти на питання, добро- чи злоякiсна це пухлина.

-- Чи завжди вузлик у грудях означає рак?

-- Вузлики чи ущiльнення можуть бути проявом мастопатiї, фiброаденоми,  кистозних утворiв або ж онкологiї. Найчастiше це саме доброякiснi утворення, проте вони можуть призвести до переродження. До речi, новоутвори можуть з'явитися як лише в однiй, так i в обох залозах. Тому наявнiсть ущiльнення, перiодичнних болiв (особливо у другiй половинi циклу), почервонiння, видiлення з соскiв мають стати приводом для консультацiї.


  

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.