Пізня вагітність — шанс чи примха?

Іспанку, що народила дитину у 62 роки, виписали додому

62-річна Ліна Альварес, лікар за професією, завагітніла за допомогою ЕКЗ. У жовтні їй було зроблено кесарів розтин – вона народила цілком здорову дівчинку вагою 2400 грамів, яку також назвали Ліною. Днями маму і дитину виписали з лікарні.

Ліна – третя дитина Альварес. Її старшому синові 27 років, і у нього ДЦП, а  молодшому синові, який так само, як і Ліна, зачатій з допомогою ЕКЗ, 10 років, і він здоровий. Новоспечена матуся повідомила, що почувається чудово і ще ніколи не була так щаслива.

Ще до пологів Альварес критикували за те, що вона вирішила стати матір'ю в такому поважному  віці. "Я завжди хотіла знову стати мамою, але більшість фахівців сказали "ні". Але кілька років тому я познайомилася з гінекологом, який погодився мені допомогти, якщо мої аналізи будуть в нормі. Вони виявилися хорошими, і мені ембріон імплантували. Мені казали, що у мене всього 6% шансів на успіх, але я завагітніла і виносила свою дитину. У мене була нормальна вагітність, і вже з другого місяця я не приймала ніяких таблеток. Я відчуваю себе так, ніби мені дали другий шанс в житті, вагітність зробила мене молодшою і сильнішою”, -- цитує новоспечену маму сайт infokava.com

Не так давно мешканка Австралії  вперше стала матір'ю у віці 63-х років. Жінка  багато років намагалася завагітніти завдяки штучному заплідненню, але безрезультатно. Проте вона не полишала своїх спроб стати матір'ю. В результаті, після перенесення ембріону від заокеанського донора настала бажана вагітність, яка завершилася народженням донечки.

Близько року тому 64-рiчна мешканка Швейцарiї народила дiвчинку, а 2008 року мешканка Iндiї народила першу дитину у 70 рокiв. До речі, найстаршій мамі України — 66 років. Саме в такому віці у 2011 році Валентина Підвербна народила доньку, за що потрапила до Книги рекордів України. Щоб завагітніти, жінка сім років збирала гроші на курс лікування і штучне запліднення. Як зазналася пізніше щаслива мама, до неї з нерозумінням ставилися не лише інші жінки, а й лікарі.

Дивно, що суспільна думка не дуже поблажливо ставиться до жінок, які вирішили стати мамами у такому поважному віці. А що каже з цього приводу медицина?

-- За нормами ВООЗ, репродуктивний вік жінки триває до 50 років, -- каже Іраїда Вовк, професор, науковий керівник відділення планування сім'ї Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН. -- Він починається у 15 та закiнчується у 49 рокiв. Вагiтнiсть, яка настає ранiше чи пiзнiше рекомендованих граничних норм, є досить ризикованою як для матерi, так i для дитини.

Адже з роками матка стає менш здатною утримувати ембріон, а тому зростає ризик викидня, завмерлої вагітності, передчасних пологів. Зростає й ризик вроджених вад: відсоток формування неповноцінних ембріонів з хромосомними відхиленнями у жінки до 40 років становить два випадки з десяти, а до 45 років -- вже 4-5 випадків. Крім того, після 40 років значно підвищується ризик відшарування плаценти, а дитина при народженні має низьку масу тіла.

Та я для матері пізня вагітність є ризикованою -- у жінок після 40 років утричі частіше, ніж у 20-29-річних, розвивається діабет вагітних, частіше спостерігаються післяпологові ускладнення. Та й самі пологи проходять важче, адже з віком знижується еластичність суглобів і пружність м'язів. Тому багато жінок в цьому віці не можуть народити самостійно, доводиться робити кесарів розтин. Тому, як медик, я не дуже підтримую пізні вагітності та пологи. Але, звісно, це вибір кожної жінки.

– Сучасні репродуктивні технології дають змогу жінкам стати мамами навіть у такому поважному віці, -- каже Наталія Синіло, завідувач відділу допоміжних репродуктивних технологій Українського медичного центру акушерства, гінекології та репродуктології МОЗ. -- Проте що старша жiнка, то складнiше провести екстракорпоральне заплiднення, а вагiтнiсть та пологи можуть супроводжуватися ускладненнями.

Власне, з цієї причини в багатьох країнах заборонено штучне заплiднення для жiнок, якi досягли 50-рiчного вiку, адже цей вік вважається кінцем природної здатності до вагітності. В Україні таких вікових обмежень нема, й жінки самі вирішують, коли їм ставати мамами.

Та крім фізіологічних, постають й певні етичні нюанси. Ось чому жінки у поважному  віці, які хочуть народжувати, насамперед мають поставити собі запитання -- чи зможуть вони виростити цю дитину до повноліття, чи вистачить їм на це сил та здоров'я...

 

фото health.unian.ua

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.