Вчені побачили, як старіє мозок: він, як і шкіра, також вкривається зморшками

Вчені з Університету Ньюкасла (Великобританія) зазирнули під череп понад тисячі добровольців за допомогою МРТ. І виявили, що з віком пружність кори знижується, а тому мозок, старіючи, також стає зморшкуватим.

Відомо, що мозок людини вкривають численні борозни, які з часом змінюються, пише ladyhealth.com.ua. Причому ці борозни, які нагадують зморшки, у жертв хвороби Альцгеймера є глибшими. Автори дослідження вважають, що розуміння цих механізмів, які контролюють зміну борозен мозку з віком, може бути використано в діагностиці хвороб мозку і ранньому розпізнаванні деменції.

Раніше вченим не вдавалося вимірявати натяг борозен головного мозку людини. А тепер встановлено, що борозни мозку формуються відповідно до простих універсальних законів. З віком міцність цих борозен зменшується.

Неврологи давно підозрювали, що у жертв хвороби Альцгеймера обсяг мозкової кори зменшується, однак тепер доведено, що ці пацієнти втрачають і її пружність. Іншими словами, за виразністю зморшок на поверхні мозку можна з упевненістю судити про початок патологічних процесів, якщо ці зморшки утворюються завчасно.

Тепер дослідникам залишається з'ясувати, чи існує якісь способи проведення "ліфтингу мозку" і чи можна захищати мозок від передчасного старіння.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
11:00
Шостого липня дівчина відчула слабкість, 12-го вже була у комі.
15:00
Чому насправді знечулення не завжди працює, і які помилки лікаря можуть надто дорого коштувати пацієнту?
11:00
Наш текст про досвід матерів у 40+. Читайте, аби позбутись стереотипів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.