Вчені побачили, як старіє мозок: він, як і шкіра, також вкривається зморшками

Вчені з Університету Ньюкасла (Великобританія) зазирнули під череп понад тисячі добровольців за допомогою МРТ. І виявили, що з віком пружність кори знижується, а тому мозок, старіючи, також стає зморшкуватим.

Відомо, що мозок людини вкривають численні борозни, які з часом змінюються, пише ladyhealth.com.ua. Причому ці борозни, які нагадують зморшки, у жертв хвороби Альцгеймера є глибшими. Автори дослідження вважають, що розуміння цих механізмів, які контролюють зміну борозен мозку з віком, може бути використано в діагностиці хвороб мозку і ранньому розпізнаванні деменції.

Раніше вченим не вдавалося вимірявати натяг борозен головного мозку людини. А тепер встановлено, що борозни мозку формуються відповідно до простих універсальних законів. З віком міцність цих борозен зменшується.

Неврологи давно підозрювали, що у жертв хвороби Альцгеймера обсяг мозкової кори зменшується, однак тепер доведено, що ці пацієнти втрачають і її пружність. Іншими словами, за виразністю зморшок на поверхні мозку можна з упевненістю судити про початок патологічних процесів, якщо ці зморшки утворюються завчасно.

Тепер дослідникам залишається з'ясувати, чи існує якісь способи проведення "ліфтингу мозку" і чи можна захищати мозок від передчасного старіння.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:00
Іноді людина почувається схмелілою, але не здогадується, що знаю. Стан сп'яніння без вживання алкоголю називається синдромом автопивоварні.
13:00
Який орган старіє найпершим, яка шкідлива звичка найбільше спричиняє до старіння організму і чому дехто вже в 30 почувається, як у 60?
17:00
Деякі добавки, які є в цьому виробі, здатні провокувати алергію, мігрень і навіть безсоння.
16:00
Цю хворобу називають загадковою. При ній категорично протипоказані спиртне та стреси.
16:00
Гарячка у перші дні застуди чи грипу - саме через них. І саме вони дають час імунній системі активізуватися та виробити власні клітини для прицільного знищення вірусу.
20:20
За калорійністю пів склянки насіння можна порівняти з плиткою шоколаду, а склянку - з батоном або порцією шашлику зі свинини, кажуть дієтологи.
15:35
105-річна Ганна Микитин досі сама куховарить, пере та рубає дерев'яні скіпки для печі.
16:00
“Нещодавно я став всеукраїнським чемпіоном з метання диска та ядра", - каже він.
12:00
На 26-му тижні вагітності я перестала відчувати рухи дитини. Те, що пережила згодом, залишило великий шрам у серці на все життя.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.