Ой, око “продуло”...

Восени часто виникають стани, якi загрози здоров'ю не несуть, але псують нашу зовнiшнiсть та настрiй. Не встигло вiтром подути -- як вже "ячмiнь" на очi назрiває...

-- Ячмiнь -- це запалення волосяної цибулинки або сальної залози на краю повiки, -- пояснює читачам сайту “Добрий лікар” Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії. -- Його може "надути" холодним вiтром, часто розвиток ячмiню провокує тертя повiк брудними руками.

При цьому стані край повiки набрякає, червонiє, до неї боляче доторкнутися, а через кiлька днiв з'являється невеличка голiвка, схожа на зернятко (звідси й назва). Там накопичується гнiй, i коли ячмiнь "дозрiває", голiвка проривається.

-- Що можна зробити, коли "назрiває" ячмiнь?

-- Коли ячмiнь тiльки починає проявлятися, треба обережно припiкати його спиртовим розчином календули чи йодом (але так, щоб не потрапити в око!).

Перевiреним засобом є свіжий мiцний чай. Вiн мiстить дубiльнi та антибактерiальнi речовини, є добрим антисептиком. Можна змочити у мiцнiй заварцi ватний диск та прикласти до ока, а можна залити окропом чайний пакет, остудити його та прикласти -- так буде навiть зручнiше. Чайний компрес прикладають на око на 15-20 хвилин.

Ще одним засобом є примочки з вiдваром ромашки чи календули. Або вiзьмiть листочок алое, вичавiть сiк, розведiть його з водою та робiть примочки тричi на день.

-- Дехто радить вигрiвати ячмiнь...

-- Вигрiвати ячмiнь не лише не треба, а й не можна -- там, де є гнiйнi процеси, тепло заборонено! Це лише погiршить стан. Грiти можна хiба пiсля того,  як ячмiнь прорвало i весь гнiй витiк. Для цього беруть варене тепле яйце, огортають носовою хусткою та прогрiвають мiсце, де був ячмiнь.

До речi, у жодному випадку не слiд вичавлювати гнiй -- так ви лише рознесете бактерiї по всьому оку, та ще й заразите оточуючих.

-- А чи можна використовувати мазi чи краплі з антибiотиком?

-- Це може призначити лише лiкар. Адже пiд виглядом ячмiню може статися, наприклад, виворiт повiки або ущiльнення на нiй. Якщо ж ячмiнь буває у вас часто, лiкар може призначити антибактерiальнi краплi чи мазі.

Загалом, для профiлактики ячмiню вживайте вiтамiни для очей, якi покращують живлення та зволоження слизових оболонок, старайтеся не переохолоджуватися і не торкайтеся очей брудними руками.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.