І знову — спалах “хвороби брудних рук”

Близько 20 дітей захворіли на гепатит А на Житомирщині

Про це повідомив директор обласного лабораторного центру МОЗ Зіновій Парамонов. Зокрема, у Житомирській області зафіксовано два осередки гепатиту -- це населені пункти Кмитів, де захворіли 17 вихованців інтернату, та Горохів, Черняхівський ліцей. “При перевірці цих закладів виявлено масу недоліків щодо дотримання санітарного режиму. Як наслідок, діти зараз перебувають на лікуванні", — зазначив Зіновій Парамонов в ефірі 112.ua. Він уточнив, що стан дітей не вяжкий.

До речі, згідно з заявою віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, на наступний рік заплановане суттєве підвищення фінансування заходів для профілактики та лікування гепатитів -- на це передбачено близько 14 мільйонів гривень.

Чому ж досі гепатит А не переможений?

-- Ця хвороба відноситься до тих, що мають свою циклічність, -- пояснює Галина Мартинюк, завідувач лiкувально-дiагностичним гепатологiчним центром. -- Зокрема, минулі роки було зафіксовано спад захворюваності, а це означає, що зараз повинен бути ріст. Таке відбувається кожні 4-5 років -- і от, маємо.

Гепатит А, або жовтяницю, або хворобу Боткіна, ще називають "хворобою брудних рук". Заразитися нею дуже просто -- достатньо випити воду, заражену вірусом, з'їсти погано помиті продукти або страви, приготовані хворою людиною, відвідати туалет  і не помити руки...

Якщо у колективі є хвора людина (а вона не завжди має жовтий колір шкіри, як прийнято вважати — у переважній кількості випадків гепатит А має безжовтяничну форму), вірус дуже швидко переходить на продукти, предмети гігієни та побуту, а тому інші швидко заражаються. Ось чому головним фактором профілактики гепатиту А є просте правило: мити руки після перебування у громадських місцях, транспорті, прившовши додому, а також кожного разу перед їжею.

Овочі та фрукти з ринку бажано не просто добре мити, а й обдавати окропом. А також обов'язково кип'ятити воду з криниць чи невідомих джерел.

-- Як швидко гепатит А проявляється після зараження?

-- Інкубаційний період хвороби складає близько місяця. Людина в цей період може не мати зовнішніх проявів, але при тому заражати інших.

Інфікована людина може відчувати слабкість, втрату апетиту, нудоту, лихоманку, головний біль. Часто люди й не здогадуються, що це гепатит, лікуючись від застуди. Вірус гепатиту пошкоджує гепатоцити, спричиняючи запальні процеси у печінці, збільшення печінки і селезінки. Характерними симптомами є потемніння сечі, пожовтіння склер очей та знебарвлення калу. Супутнiми симптомами можуть бути гiркий присмак та неприємний запах з рота. Гепатит А діагностують завдяки аналізу крові.

Лікування жовтяниці включає сорбенти та рясне пиття (лужні мінеральні води, жовчогінні чаї, морси), гепатопротектори. Якихось особливих противірусних препаратів не потрібно. Раніше людей з хворобою Боткіна госпіталізували, але тепер такої потреби нема -- можна ефективно лікуватися вдома (єдина умова -- ізоляція від інших). Гострий перiод хвороби складає близько мiсяця, а повне видужання може тривати пiвроку.

Велике значення має дієта -- повністю виключаються жирні, смажені і гострі страви, а також бобові, соуси, солодощі, горіхи, сіль. Натомість, повинні бути страви, приготовані з сирих або відварених овочів, вареного або парового м'яса нежирних сортів, риби.

Як правило, після хвороби ускладнень з боку печiнки не вiдзначається, а iмунiтет утворюється на все життя.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:13
За даними Національної служби здоров'я України, 20% закладів, що подали заяви на укладення договорів із пацієнтами, - приватні клініки та лікарі-ФОПи.
18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.