Попереду - часовий стрибок. Як пережити?

Не забудьте — в ніч з 29 на 30 жовтня Україна переходить на зимовий час

В ніч з суботи на неділю о 4 годині ночі стрілки годинників будуть переведені на годину назад. З цим буде скоординовано усі електронні годинники, які працюють за київським часом.

А як позначиться такий часовий стрибок на організмі? Як краще призвичаїтися до нового часу? Начебто, це навіть добре – спатимемо на годину більше. Проте, як стверджують експерти, для організму людини такі стрибки позначаються негативно.

-- Зміна часу має на меті ефективніше використання денного світла, -- пояснює Володимир Родіонов, провідний науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. -- Проте за такими економічними підрахунками багато хто забуває, що такі часові стрибки є великим стресом для організму.

Насамперед, порушується один з основних ритмiв людини — циркадний, який регулюють режим "сон-неспання”. Адже змiна часу веде до зсуву біологічного годинника.

Відтак, у бiоритмах людини стається збiй (по-науковому це називається "дисинхроноз"), й органiзм реагує на це порушеннями у роботi рiзних систем.

Тому зовсiм не дивно, що протягом кiльках днiв пiсля переведення стрiлок годинникiв у багатьох спостерiгається погане самопочуття, "стрибає" тиск, погiршується дiяльнiсть головного мозку, виникає безсоння.

Це ж пiдтверджують й численні дослiдження. Скажімо, саме після переходу на зимовий чи літній час загострюються хронiчнi захворювання, пiдвищується кiлькiсть ДТП i частiшають випадки самогубств. А ще протягом перших п'яти дiб  пiсля переведення стрiлок збiльшується кiлькiсть викликiв бригад швидкої медичної допомоги до гiпертонiчних хворих та пацiєнтiв з iнфарктом мiокарда.

-- Що порадите? Адже у нас попереду -- черговий часовий стрибок...

-- Загалом, для адаптації організм потребує приблизно два тижні -- саме стільки часу треба для того, аби подолати дисинхронізацію. І лише на третій тиждень пiсля переведення стрiлок усi показники органiзму приходять до норми.

Тому постарайтеся в ці дні достатньо відпочивати, а також щодня змінювати режим дня на 10-15 хвилин, доки не увійдете у новий ритм. Для нормалізації стану нервової системи попийте настоянку пустирнику, валеріани, м'яти, меліси.

Оскільки цей час знаменується загальним авітамінозом, вживайте бiльше овочiв та фруктiв у сирому виглядi. Якщо ж у вас загострилися хронiчнi хвороби (особливо це стосується гiпертонiкiв та діабетиків), порадьтеся з лікарем стосовно збільшення дози медикаментів. До речі, саме на період переведення стрілок годинника у кожного п'ятого загостроюється хронічна хвороба.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.