Вчені навчилися відокремлювати ракові клітини від здорових за допомогою... звуку

Науковці давно замислювалися над тим, як навчитися позбуватися від уражених раком клітин, щоб не проводити виснажливу для пацієнта хіміотерапію або хірургічне втручання, які знищують і здорові клітини.. І такий інструмент впливу знайдений -- це звукові хвилі.

Американські вчені за допомогою пристрою, який за розмірами не перевищує дуже дрібну монету, застосували найбільш ефективний на сьогодні спосіб позбавлення від ракових клітин, пише Медичний журнал Ізраїлю.

Втручання звуковими хвилями -- більш м'який і безболісний метод, ніж усі інші, який не пошкоджує здорові клітини, а впливає тільки на уражені захворюванням клітини. Ніякої штучного маркування не потрібно, звукові хвилі видаляють ті клітини, які відрізняються за вагою та розміром від здорових.

Спочатку експеримент ставився на пластикових бусинах з розмірами 9,9 і 7,3 мікрон. Пристрій з 97% точністю відокремило “погані” намистини від “хороших”.
Пізніше команда вчених перевірила, як добре пристрій відрізняє ракові клітини молочної залози від білих кров'яних клітин. Результати дослідження підтвердили, що вчені стоять на порозі відкриття нового, більш ефективного методу лікування раку.

Зараз пристрій готують до необхідних випробувань, і, в разі підтвердження ефективності, буде використовуватися для лікування онкозахворювань.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.