Вчені навчилися відокремлювати ракові клітини від здорових за допомогою... звуку

Науковці давно замислювалися над тим, як навчитися позбуватися від уражених раком клітин, щоб не проводити виснажливу для пацієнта хіміотерапію або хірургічне втручання, які знищують і здорові клітини.. І такий інструмент впливу знайдений -- це звукові хвилі.

Американські вчені за допомогою пристрою, який за розмірами не перевищує дуже дрібну монету, застосували найбільш ефективний на сьогодні спосіб позбавлення від ракових клітин, пише Медичний журнал Ізраїлю.

Втручання звуковими хвилями -- більш м'який і безболісний метод, ніж усі інші, який не пошкоджує здорові клітини, а впливає тільки на уражені захворюванням клітини. Ніякої штучного маркування не потрібно, звукові хвилі видаляють ті клітини, які відрізняються за вагою та розміром від здорових.

Спочатку експеримент ставився на пластикових бусинах з розмірами 9,9 і 7,3 мікрон. Пристрій з 97% точністю відокремило “погані” намистини від “хороших”.
Пізніше команда вчених перевірила, як добре пристрій відрізняє ракові клітини молочної залози від білих кров'яних клітин. Результати дослідження підтвердили, що вчені стоять на порозі відкриття нового, більш ефективного методу лікування раку.

Зараз пристрій готують до необхідних випробувань, і, в разі підтвердження ефективності, буде використовуватися для лікування онкозахворювань.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.