Виявлено речовину, що уповільнює старіння

Біологи з Університетської школи медицини в Сент-Луїсі (штат Вашингтон, США) стверджують, що знайшли спосіб уповільнити природний процес старіння організму. Про своє дослідження вони повідомили у науковому виданні Cell Metabolism, пише Медичний журнал Ізраїлю.

Дослідники стверджують, що, перш за все, старіння пов'язане з погіршенням метаболічних процесів на клітинному рівні -- з причин, наразі незрозумілих вченим, з віком у живих істот погіршується процес виробництва енергії, за що несе пряму відповідальність особливий кофермент нікотинамідаденіндинуклеотид (НАД).

НАД бере участь в процесах засвоєння жирів і вуглеводів, але з часом його синтез в організмі сповільнюється, що призводить до набору маси тіла, прояву чутливості до інсуліну і зниження фізичної активності. На жаль, досі безпосереднє введення цієї речовини в організм живих істот неможливо.

Однак під час експериментів на мишах біологи використовували іншу речовину, яка бере участь в енергетичному обміні клітини (нікотіамідмононуклеотид, НМН) для синтезу НАД. Це призвело до уповільнення фізіологічного спаду у досліджуваних тварин -- рівень обміну речовин і енергоутворення виявився таким самим, як і у молодих особин.

Дослідники стверджують, що, оскільки процеси утворення енергії в клітинах мишей і людей аналогічні, ефект застосування НМН на людину повинен бути таким самим. Для цього в Японії вже почали відповідні експерименти за участю добровольців.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.