Виявлено речовину, що уповільнює старіння

Біологи з Університетської школи медицини в Сент-Луїсі (штат Вашингтон, США) стверджують, що знайшли спосіб уповільнити природний процес старіння організму. Про своє дослідження вони повідомили у науковому виданні Cell Metabolism, пише Медичний журнал Ізраїлю.

Дослідники стверджують, що, перш за все, старіння пов'язане з погіршенням метаболічних процесів на клітинному рівні -- з причин, наразі незрозумілих вченим, з віком у живих істот погіршується процес виробництва енергії, за що несе пряму відповідальність особливий кофермент нікотинамідаденіндинуклеотид (НАД).

НАД бере участь в процесах засвоєння жирів і вуглеводів, але з часом його синтез в організмі сповільнюється, що призводить до набору маси тіла, прояву чутливості до інсуліну і зниження фізичної активності. На жаль, досі безпосереднє введення цієї речовини в організм живих істот неможливо.

Однак під час експериментів на мишах біологи використовували іншу речовину, яка бере участь в енергетичному обміні клітини (нікотіамідмононуклеотид, НМН) для синтезу НАД. Це призвело до уповільнення фізіологічного спаду у досліджуваних тварин -- рівень обміну речовин і енергоутворення виявився таким самим, як і у молодих особин.

Дослідники стверджують, що, оскільки процеси утворення енергії в клітинах мишей і людей аналогічні, ефект застосування НМН на людину повинен бути таким самим. Для цього в Японії вже почали відповідні експерименти за участю добровольців.


 

Читайте також:

Тема дня

Психолог Кліфф Арноль з університету Кардіффа назвав третій понеділок року найбільш депресивним днем ​​ році. У 2017-му – це 16 січня.
Як стверджує вчений, цей день поганий тим, що новорічні та різдвяні свята закінчилися, смакота з'їджена, гроші – витрачені, наступна зарплата буде не скоро.
Після Старого Нового року прийнято розбирати ялинки. Але медики радять запастись хвоєю, ця сировина, виявляється, вкрай корисна для здоров"я.

Новини

17:30
Психолог Кліфф Арноль з університету Кардіффа назвав третій понеділок року найбільш депресивним днем ​​ році. У 2017-му – це 16 січня.
12:45
Медики з Флориди заявили про успішне випробування нового методу лікування раку грудей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.