Виявлено речовину, що уповільнює старіння

Біологи з Університетської школи медицини в Сент-Луїсі (штат Вашингтон, США) стверджують, що знайшли спосіб уповільнити природний процес старіння організму. Про своє дослідження вони повідомили у науковому виданні Cell Metabolism, пише Медичний журнал Ізраїлю.

Дослідники стверджують, що, перш за все, старіння пов'язане з погіршенням метаболічних процесів на клітинному рівні -- з причин, наразі незрозумілих вченим, з віком у живих істот погіршується процес виробництва енергії, за що несе пряму відповідальність особливий кофермент нікотинамідаденіндинуклеотид (НАД).

НАД бере участь в процесах засвоєння жирів і вуглеводів, але з часом його синтез в організмі сповільнюється, що призводить до набору маси тіла, прояву чутливості до інсуліну і зниження фізичної активності. На жаль, досі безпосереднє введення цієї речовини в організм живих істот неможливо.

Однак під час експериментів на мишах біологи використовували іншу речовину, яка бере участь в енергетичному обміні клітини (нікотіамідмононуклеотид, НМН) для синтезу НАД. Це призвело до уповільнення фізіологічного спаду у досліджуваних тварин -- рівень обміну речовин і енергоутворення виявився таким самим, як і у молодих особин.

Дослідники стверджують, що, оскільки процеси утворення енергії в клітинах мишей і людей аналогічні, ефект застосування НМН на людину повинен бути таким самим. Для цього в Японії вже почали відповідні експерименти за участю добровольців.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Спецiалiсти американської Асоцiацiї кардiологiв розробили дiєту, яка допомагає зберегти серце здоровим
Зокрема, у щоденному рацiонi обов'язково повинно бути п'ять порцiй овочiв i фруктiв, дiєтичне м'ясо та риба, горiхи, оливкова олiя.
З перших днів вересня - нежить, біль у горлі, температура тіла підвищується навіть до 39! Хм. Невже це якийсь грип? Що ж це за недуга активізувалася на початку осені?

Новини

14:45
Якщо за одну -- дві доби симптоми інсульту зникають, отже це була транзиторна ішемiчна атака
14:00
Спецiалiсти американської Асоцiацiї кардiологiв розробили дiєту, яка допомагає зберегти серце здоровим
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.