Ця отрута не має ні запаху, ні смаку...

За даними МОЗ, останнім часом в Україні збільшилась кількість випадків ботулізму. Наприклад, на Кіровоградщині зафіксовано 5 випадків захворювання на ботулізм. Про те повідомляє Держпродспоживслужба. Причиною стало вживання продуктів домашнього приготування — паштетів, рибних консервів, риби.

 

І дані про подібні випадки регулярно надходить з інших областей України. Та попри попередження медиків, люди й далі купують та вживають небезпечні саморобні консерви.

-- Насамперед -- що це за хвороба? Чому її так бояться?

-- Бутулізм -- це гостре токсико-інфекційне захворювання, зумовлене  ботулотоксином, -- розповідає сайту “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорї. -- Він потрапляє до організму людини при вживанні зараженої їжі. Наслідки є вкрай важкими -- від парезу кишківника до гострої дихальної недостатності.

Збудники ботулізму широко поширені в природі, а їх особливі форми (спори) можуть тривалий час зберігатися в навколишньому середовищі. Захворювання зазвичай розвивається, коли людина вживає їжу, що накопичила ботулотоксин.

-- Що при цьому відбувається?

-- Вже за кілька годин після вживання зараженої їжі людина відчуває дуже сильну м'язеву слабкість, запаморочення, ноги стають "ватними", шиї важко утримувати голову. Паралельно може спостерігатися нудота, блювота, часті випорожнення, а за 1-3 дні настає парез кишківника (розпираючий біль у животі, закрепи).

Але одним з найвиразніших симптомів ботулізму є порушення зору. Людина не може читати текст, перед очима з'являється "імла", швидко падає гострота зору, предмети перед очима двояться, а зіниці сильно розширені. Крім того, стає важко ковтати, людина скаржиться на "клубок у горлі", не може ковтнути навіть рідину. У важких випадках розвивається дихальна недостатність та раптова зупинка дихання.

-- Як від цього захиститися?

-- Найчастіше люди заражаються, споживаючи продукти домашнього виготовлення -- в'ялену, копчену або слабо просолену рибу, ковбасу, шинку, домашні м'ясні, рибні, овочеві, грибні консерви. Накопичення ботулотоксину в продуктах харчування може не змінювати їхні смакові властивості, тому визначити присутність токсинів "на смак" неможливо.

Тож наполегливо раджу не купувати кров'яну і ліверну ковбасу, солену чи копчену рибу, буженину, шинку, консервовані гриби у випадкових осіб, з рук. А також ніколи не вживайте консерви, які "здулися".

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.