Ця отрута не має ні запаху, ні смаку...

За даними МОЗ, останнім часом в Україні збільшилась кількість випадків ботулізму. Наприклад, на Кіровоградщині зафіксовано 5 випадків захворювання на ботулізм. Про те повідомляє Держпродспоживслужба. Причиною стало вживання продуктів домашнього приготування — паштетів, рибних консервів, риби.

 

І дані про подібні випадки регулярно надходить з інших областей України. Та попри попередження медиків, люди й далі купують та вживають небезпечні саморобні консерви.

-- Насамперед -- що це за хвороба? Чому її так бояться?

-- Бутулізм -- це гостре токсико-інфекційне захворювання, зумовлене  ботулотоксином, -- розповідає сайту “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорї. -- Він потрапляє до організму людини при вживанні зараженої їжі. Наслідки є вкрай важкими -- від парезу кишківника до гострої дихальної недостатності.

Збудники ботулізму широко поширені в природі, а їх особливі форми (спори) можуть тривалий час зберігатися в навколишньому середовищі. Захворювання зазвичай розвивається, коли людина вживає їжу, що накопичила ботулотоксин.

-- Що при цьому відбувається?

-- Вже за кілька годин після вживання зараженої їжі людина відчуває дуже сильну м'язеву слабкість, запаморочення, ноги стають "ватними", шиї важко утримувати голову. Паралельно може спостерігатися нудота, блювота, часті випорожнення, а за 1-3 дні настає парез кишківника (розпираючий біль у животі, закрепи).

Але одним з найвиразніших симптомів ботулізму є порушення зору. Людина не може читати текст, перед очима з'являється "імла", швидко падає гострота зору, предмети перед очима двояться, а зіниці сильно розширені. Крім того, стає важко ковтати, людина скаржиться на "клубок у горлі", не може ковтнути навіть рідину. У важких випадках розвивається дихальна недостатність та раптова зупинка дихання.

-- Як від цього захиститися?

-- Найчастіше люди заражаються, споживаючи продукти домашнього виготовлення -- в'ялену, копчену або слабо просолену рибу, ковбасу, шинку, домашні м'ясні, рибні, овочеві, грибні консерви. Накопичення ботулотоксину в продуктах харчування може не змінювати їхні смакові властивості, тому визначити присутність токсинів "на смак" неможливо.

Тож наполегливо раджу не купувати кров'яну і ліверну ковбасу, солену чи копчену рибу, буженину, шинку, консервовані гриби у випадкових осіб, з рук. А також ніколи не вживайте консерви, які "здулися".

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
18:35
Передбачити, як саме організм відреагує на укуси перетинчастокрилих комах, практично неможливо.
12:50
Внутрішні документи МОЗ та МОН які вимагають наявність довідки про огляд лікарів у всіх учнів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.