А у носі - грибок...

Про гайморит, певно, чули всі -- це найчастіше ускладнення вірусного або затяжного нежитю. Іншими словами, це запалення придаткових пазух носу. Проте про грибковий гайморит дехто може почути вперше. Між тим, цей вид гамойриту, кажуть лікарі, є досить розповсюдженим.

 

-- Якщо вірусний гайморит викликається вірусом ГРВІ, бактеріальний -- патогенними бактеріями, що розвиваються на слизовій оболонці носу, то як проникає у пазухи грибок?

-- Спори грибків потрапляють у ніс разом з диханням -- скажімо, під час перебування у вологих темних приміщеннях, де є пліснява, -- пояснює В'ячеслав Кот, ЛОР-лікар вищої категорії. -- Це можуть бути й дріжджоподібні грибки, яких багато на різних поверхнях. Врешті, грибок присутній і у складі домашнього пилу, є він у санвузлах чи вентиляційних отворах.

-- Грибковий гайморит проявляється так само, як і звичайний?

-- Симптоми усіх видів гайморитів подібні -- це біль у переніссі та навколоносовій ділянці, біль у чолі при нахилах голови вперед, тиснучий біль "зо очима", гнусавий голос, погіршення здатності відчувати запахи, погіршене або часом неможливе носове дихання, підвищена температура тіла.

Грибковий гайморит може протікати мляво, тому його часто плутають з хронічним гайморитом. Проте досвідчені лікарі можуть визначити його за кольором виділень з носу. Власне, грибкові гайморити проявляються жовтувато-білим (при плісняві) чи білим (при ураження грибком виду "кандида") кольором виділень, проте можуть бути темно-коричневі чи навіть чорні виділення. Тож при хронічному гаймориті, а також при неефективному його лікуванні антибіотиками є сенс відправити проби виділень до лабораторії на посіви на грибок.

-- Ви кажете, що підозра на грибковий гайморит виникає, якщо на інфекцію не діє антибіотик?

-- Так, і це найперше, що має насторожити лікаря. Бактеріальні гайморити лікуються тільки антибіотиками, а от для грибкових ці ліки недієві і навіть шкідливі. Мало того, що вони не допоможуть, так ще й спричинять імунодефіцитний стан, коли на фоні безконтрольного прийому антибіотиків організм стає уразливим до грибків. Тут потрібні протигрибкові препарати та імуностимулятори, а лікування грибкового гаймориту може тривати доволі довго.

-- Але ж багато людей буває у вологих темних приміщеннях, де повно плісняви, але не всі ж після того хворіють на грибковий гайморит -- чому так?

-- Вся справа у стані імунітету. Якщо він сильний, організм переборе грибкову інфекцію, якщо ні -- почнеться хвороба. Крім того, ця форма гаймориту буває при ураженні або видаленні щитоподібної залози, при порушенні діяльності ендокринної системи, при цукровому діабеті. У групі ризику також люди з ВІЛ.


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.