Вчені вперше побачили, як нейрони переміщаються через мозок немовлят

Відомо, що протягом декількох місяців після народження армії нейронів мігрують через мозок дитини, поки не досягають своєї мети. Тепер дослідники змогли побачити на власні очі, як ці клітини переміщаються в людському мозку.

Ерік Хуанг з Університету Каліфорнії (Сан-Франциско, США) та його команда дивилася на мозок немовлят, які померли через вади серця та інші проблеми. Вони взяли тонкі зрізи мозку, утримуючи його клітини живими протягом двох днів, повідомляє New Scientist.

Під мікроскопом команді вдалося пробачити мігруючі нейрони, які мають характерну витягнуту форму, що допомагає їм рухатися. Іноді нейрони, здавалося, використовуючи кровоносні судини в якості слідів, щоб формувати шлях.

Eric Huang et al.

Це приголомшливо! Ці нечіткі зелені плями показують, як клітини мозку переміщаються всередині мозку дитини.

Загалом, після народження нові мозкові клітини утворюються тільки у декількох ділянках глибоко всередині мозку, перш ніж переходити туди, де вони необхідні. Досліджуючи зразки мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії, вчені побачили велику кількість клітин, що накопичилися у лобових частках головного мозку, які відповідають за вищі розумові процеси.

Команда знайшла найбільш рухливі клітини в мозку новонароджених 5-місячного віку. Тепер, кажуть науковці, ці знання можуть дати надію на те, що колись ці клітини можуть бути використані для лікування мозку людей з хворобою Паркінсона чи, наприклад, після інсульту.

Крім того, команда Хуанга виявила, що більшість з мігруючих клітин у немовлят є так званими інгібуючими нейронами. Ці клітини "відхиляють" активність інших нейронів. Майкл Коль в Оксфордського університету передбачає, що ці нейрони гальмують інші після того, як дитина отримує вхідні сигнали від зовнішнього світу, що допомагає точно налаштувати баланс між збудженням і гальмуванням. Це потрібно, щоб збалансувати збудження нервової системи.

Тож далі команда планує дослідити міграцію інгібуючих нейронів у дітей з різними неврологічними проблемами. Цілком можливо, що епілепсія викликається пригніченням цих нейронів, а аутизм може бути пов'язаний з відсутністю рівноваги між цими клітинами і збудливими нейронами.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
11:00
Науковці зі США виявили специфічні до COVID-19 Т-клітини у зразках крові, які взяли у людей за кілька років до початку пандемії.
12:00
Фахівці розкривають секрети роботи молокопереробних підприємств.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.