Овоч номер один, особливо якщо вам - за 50

Медики довго вивчали корисні властивості овочів та фруктів, після чого заявили: є овоч, який допоможе не лише краще почуватись, але й  захистить від цілого букету хвороб. Таким універсальним овочем є морква.


Цей суперовоч надає нам необхідні речовини для боротьби з вірусами, постачає організм провітаміном А, вітамінами С, D, E, K, B1 і B6, також дарує біотин, калій, магній, фосфор, органічний натрій. Морква корисна при розладі шлунка, виразковій хворобі, гастриті, діареї. Останні дослідження показують, що морква рятує від ожиріння, зараження крові, хвороб ясен, а також безсоння, запалення нирок, печінки, жовчного міхура і навіть допомагає запобігти хворобі Альцгеймера. А 30 мг бета-каротину щодня, що містяться приблизно у 375 грамах моркви, стануть чудовою профілактикою раку шкіри.

-- Насамперед, морква необхідна для очей, -- каже Борис Скачко, відомий лікар-фітотерапевт. -- Вона містить каратиноїди -- найважливіші речовини для збереження зору. І йдеться не лише про відомий вітамін А -- в ній є лютеїн та зеаксантин (рослинні пігменти, які надають овочу отого яскравого помаранчевого кольору). Це дуже потужні антиоксиданти, потрібні нашій сітківці. Тому для запобігання віковій втраті зору слід щодня вживати моркву -- особливо у віці після 50 років.

Крім позитивного впливу на здоров'я очей, морква ще й омолоджує організм -- вона здатна відновлювати клітинні та молекулярні пошкодження, тим самим відтерміновуючи вікові зміни. А ще вона є природним імуностимулятором -- завдяки вітаміну А, якого потребує печінка для вироблення імуноглобулінів. Тож цей овоч особливо необхідний зараз, в міжсезоння, коли навколо кишать віруси.

І це ще не все. Завдяки великій кількості клітковини, морква нормалізує обмін речовин та запобігає ожирінню, знижує рівень холестерину у крові, а це покращує стан серцево-судинної системи. Достатньо з'їдати лише по дві морквини на день, щоб знизити рівень холестерину у крові на 15%. Врешті, морква -- овоч краси. Хто любить її, має гарну і здорову шкіру.

-- В якому вигляді слід вживати моркву?

-- Найкращий варіант -- це варена морква. У ній вітаміну А удвічі більше, ніж у сирій. Адже під час термообробки бета-каротин розкладається на дві молекули вітаміну А. Коли ж вживаємо сиру моркву, ця реакція має відбутися у кишківнику та печінці. Проте у 90% населення є дисбактеріоз кишківника та зашлакована печінка, тож варто допомогти організму видобути вітамін А саме з вареної моркви.

Втім, і у сирій багато переваг -- зокрема, в ній є інші вітаміни, мікроелементи, клітковина. Тому можна робити "два в одному" -- змішувати терту сиру та варену моркву. Так організм отримує і вітамін А, і клітковину.

Але обов'язковим елементом є жири -- рослинна олія або сметана. Вітамін А відноситься до жиророзчинних вітамінів, які засвоюються лише за наявності жирів.

Загалом, моркву треба їсти щодня у вареному, тушкованому, запеченому вигляді, частково у сирому та у вигляді соку (його раджу навпіл розбавляти яблучними).


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.