Вузькі джинси... псують нерви

Мода на вузькі джинси й далі актуальна. Між тим, тісна тканина може наробити чимало біди. Адже стиснуті м'язи недоотримують поживних речовин, у цих ділянках погіршується кровообіг. А як кажуть фахівці з медичного центру Балтімору (США), у любителів такого одягу часто розвивається невралгія стегнового нерва.

-- Вузькі джинси візуально видовжують фігуру, тому вони є у гардеробі майже кожної жінки. Невже вони шкідливі?

-- Скажу так: вузькі джинси, брюки на спідниці порушують фізіологічний кровообіг органів малого тазу, адже механічно стискають їх, -- каже Віра Коваленко, невропатолог. -- Загалом, дівчатам-підліткам вузький одяг взагалі заборонений, адже він може негативно подіяти на статевий розвиток.

Крім того, такі джинси порушують природний потік крові і лімфи, викликаючи набряковий синдром. А постійне перетискання може спровокувати розвиток варикозного розширення вен, адже кров буде застоюватися у нижніх ділянках ніг.

Врешті, через такі джинси страждають м'язи. Дивіться: дівчина думає, що від вузької тканини ноги стають стрункішими. Між тим, це абсолютно не так. Просто доки джинси на ногах, тканина механічно підтримує м'язи, але вони при цьому атрофуються. Йдеться, зокрема, про чотириглавий м'яз стегна, сідниці, м'язи живота. Вони недоотримують кисню і поживних речовин, не рухаються, тож звідки взятися струнким ніжкам?

Тож вузькі джинси -- це самообман. З їх допомогою не приховати зайвих кілограмів -- фігура ще більше спотворюється, адже жирова тканина, якій нема куди дітися, просто випирає із таких штанів. Якщо є мета приховати відкладення, одяг має бути вільним.

А буває, що джинси настільки сильно тиснуть на стегна, коліна, литки, що викликають відчуття оніміння, поколювання. Мало того: є джинси, які перетискають органи малого тазу і навіть шлунок. Це неприпустимо!

-- А яким чином такий одяг може пошкодити нерв?

-- Якщо перетискання відбувається постійно, кровообіг в цих ділянках порушується, відтак клітини відчувають кисневе голодування. А через механічну дію  перетискаються нерви. Зокрема, страждає стегновий нерв. Це може проявлятися відчуттям оніміння, поколювання, "мурашок" по шкірі. При цьому людина може відчувати холод або, навпаки, печіння у боковій ділянці стегна -- розвивається невралгія. Бо нерви не люблять, коли на них тиснуть.

Врешті, часте носіння таких джинсів може призвести до уражень шкіри, яка недоотримує кисню і поживних речовин -- зокрема, руйнується колагенова сітка, яка забезпечує пружність шкіри, й вона стає дряблою. Тож тепер двічі подумайте перед тим, як обрати такі джинси.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.