Йога здатна не тiльки запобiгти недугам, а й вилiкувати рiзнi хвороби

Йога давно визнана фахівцями як універсальний вид фізичного навантаження, яке дає адекватний вплив на організм людини залежно від віку, ваги, стану здоров'я тощо.

Є секції з йоги для початкiвцiв та "просунутих" йогiв, окремо для жiнок та чоловiкiв, є навiть "лiнива" йога та йога для вагiтних.

-- Йога -- це не просто набiр вправ або поз. Це i духовна практика, i робота над тiлом, i дихальна технiка, -- розповідає  Владислав Очеретько, керівник йога-студії, організатор проекту Yoga Evolution.  -- До того ж, є багато рiзновидiв йоги -- хатха-йога, сахаджа-йога, раджа-йога тощо. Найпопулярнiшою є хатха-йога з використанням спецiальних поз -- асан. Їх дуже багато, i кожна задiює тi чи iншi органи людини. Тiло -- лише iнструмент для життя, але воно необхiдне, тому йога допомагає пiдтримувати його здоровим.

-- Кажуть, якщо регулярно займатися йогою, можна не лише запобiгти хворобам чи, скажiмо, скинути кiлька зайвих кiлограмiв, а й вилiкувати доволi серйознi  захворювання -- серцевi, ендокриннi...

-- Йога дiє на органiзм комплексно. Будь-яка комбiнацiя асан задiює усi внутрiшнi органи, покращує кровотiк у них. Однi асани здатнi знизити кров'яний тиск, iншi -- пiдвищити. Є спецiальнi вправи для мозкового кровообiгу. У вiдповiдних позах розкривається грудна клiтина, збiльшується об'єм легенiв. Багато асан задiюють хребет -- у йозi йому придiляється велике значення, адже це стрижень усього тiла. А дихальнi вправи дозволяють насичувати кров киснем, що благотворно впливає на весь органiзм.

Тобто, йога дiйсно здатна оздоровити. Але не вiдразу. Першi змiни можуть вiдбутися лише за пiвроку регулярних занять. Кажуть, що така людина вже видiляється у натовпi -- поставою, виразом очей, осмисленим поглядом.

-- Чи є протипокази для занять йогою?

-- Нею можна займатися "вiд 1 до 101 року". Йога гармонiйно розвиває гнучкiсть та силу тiла, вчить правильному диханню. Йога призводить до ладу нервову систему -- зникають втома, роздратованiсть, безсоння. Але головне, що це вiдбувається поступово, гармонiйно, не порушуючи жодного процесу в органiзмi.

Проте я б не радив займатися йогою самостiйно або за допомогою книжок. Виконанi неправильно асани можуть нашкодити. Скажiмо, якщо скручування хребта виконати з викривленою спиною, можливi навiть змiщення хребцiв. Сьогоднi у кожному мiстi є клуби, де практикують йогу. Iнструктор пiдбере комплекс асан спецiально для вас та навчить правильно їх робити. Проте йога — це не спорт, це спосіб життя та мислення.


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
Лікарка розповідає про найпоширеніші помилки дорослих, які намагаються зміцнити здоров'я малечі у зимово-весняний сезон.
15:00
Вони видалили доброякісну пухлину судинної оболонки цього органу за допомогою високочастотного електрозварювання.
11:00
Як вони виникають, чи захищає від них вакцина й скільки часу ще може мутувати вірус?
15:00
В Україні вкрай низький рівень вакцинації від цього захворювання, кажуть лікарі.
15:00
Дослідники кажуть, що складність перенесення недуги залежить від групи крові людини.
12:00
За словами лікарів, цей розлад поведінки перебуває у першій трійці за поширеністю серед психологічних проблем неповнолітніх.
11:00
Дві українки діляться своїм досвідом та практичними порадами.
11:30
Ця проблема виникає у понад 60% пацієнтів, які перенесли ампутацію.
13:00
Реабілітолог пояснює, чому після пологів розпочинати відновлення форми потрібно вкрай обережно.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.